Horner: Max może pozostać niepokonany do końca sezonu

Szef RBR podkreśla, że obecnie Holender nie ma sobie równych.
04.09.2311:51
Nataniel Piórkowski
1381wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing - Christian Horner uważa, że pokonanie Maxa Verstappena w finałowych wyścigach sezonu 2023 może okazać się bardzo dużym wyzwaniem.

W niedzielę Verstappen ustanowił nowy rekord F1, wygrywając dziesiąty wyścig z rzędu. Holender zwyciężył tym samym w dwunastu z czternastu rozegranych jak dotąd Grand Prix.

Nie sądzę, aby w tej chwili znajdował się na świecie ktoś, kto byłby w stanie pokonać Maxa w tym bolidzie - stwierdził Horner.

W początkowej fazie wyścigu o GP Włoch, Verstappen poszukiwał okazji do wyprzedzenia Carlosa Sainza z Ferrari, który na prostych dysponował wyższą prędkością maksymalną.

Zapytany o to, czy odczuwał zdenerwowanie Verstappena wynikające z niekomfortowej sytuacji, Horner zapewniał, że jego kierowca miał pełną kontrolę nad pojedynkiem.

Nie powiedziałbym, że Max był zdenerwowany. Zdecydowanie dało się jednak wyczuć, że był maksymalnie skoncentrowany - na pewno bardziej, niż zwykle. Widać było, że ten rekord coś dla niego znaczy.

Po zakończeniu zawodów Verstappen zdradził, że na końcowym etapie doświadczał pewnych problemów ze swym bolidem, przez co wzbraniał się od dublowania bolidów, poza najwolniejszymi w stawce Haasami.

Po prostu negowaliśmy na pewne problemy z temperaturą. Nie chcieliśmy podejmować żadnego ryzyka w tak upalny dzień, jak ta niedziela. Przed Pierre'm Gaslym jechało kilka bolidów i chcieliśmy uniknąć brudnego powietrza. Dlatego odpuściliśmy nieco na kilku ostatnich kółkach - wyjaśniał Horner.