Bottas i Zhou pozostaną kierowcami Saubera w sezonie 2024

Z kolei Theo Pourchaire utrzyma posadę rezerwowego zawodnika stajni z Hinwil.
14.09.2311:08
Mateusz Szymkiewicz
1488wyświetlenia


Zespół Alfa Romeo, który od przyszłego roku wróci do startów pod szyldem Sauber, ogłosił zatrzymanie Valtteriego Bottasa oraz Guanyu Zhou na sezon 2024.

Stajnia z Hinwil współpracuje z Finem oraz Chińczykiem nieprzerwanie od 2022 roku. Dotychczas najlepszym wynikiem Bottasa z zespołem było piąte miejsce w Grand Prix Emilii-Romanii 2022, natomiast Zhou najwyżej uplasował się w Grand Prix Kanady 2022, gdzie przeciął linię mety jako ósmy.

W tegorocznych mistrzostwach po czternastu eliminacjach Bottas zajmuje piętnastą pozycję z dorobkiem sześciu punktów, natomiast tuż za nim jest partner z zaledwie dwoma oczkami mniej. Jak potwierdzono na torze Marina Bay, współpraca kierowców z Sauberem będzie kontynuowana również i w 2024 roku.

Decyzja o kontynuowaniu przygody z dotychczasowym składem jest dowodem na dalsze inwestycje w nasz projekt - powiedział Alessandro Alunni Bravi, szef Alfy Romeo. W Formule 1 nic nie zmienia się w ciągu nocy. Musimy podejmować świadome decyzje, by kontynuować budowę zespołu w istotnym momencie transformacji. Talenty Valtteriego oraz Zhou są dla nas oczywiste. Mają duże umiejętności i potrafią ze sobą współpracować, wzajemnie na siebie naciskając. Valtteri jako lider mocno na nas naciska, a Zhou na przestrzeni dwóch lat wykonał postępy, które robią wrażenie.

Trzeci zawodnik - Theo Pourchaire, pozostanie w kolejnym sezonie w dotychczasowej roli. Francuz na co dzień rywalizuje w Formule 2, gdzie aktualnie zajmuje pozycję lidera klasyfikacji generalnej.