McLaren zaprezentował malowanie na GP Singapuru i Japonii

W projekcie tryb Stealth przeważa czerń z niewielką ilością pomarańczowych wstawek.
13.09.2317:06
Nataniel Piórkowski
1494wyświetlenia


McLaren przedstawił wyjątkowe malowanie na dwa nadchodzące wyścigi w Singapurze i Japonii.

Projekt znany jako tryb Stealth zadebiutuje na torze podczas wyścigowego weekendu na torze Marina Bay. Za stworzenie barw odpowiada partner zespołu z Woking - OKX.

W schemacie kolorystycznym dominują czarne barwy, które w wielu miejscach zastąpiły charakterystyczny dla McLarena odcień papaya orange. Obecnie znajduje się on tylko na tylnym skrzydle, zwieńczeniu osłony silnika, halo, nosie, logotypach OKX oraz końcówkach przedniego skrzydła.

Prezentacja zmodyfikowanego malowania miała miejsce w środowe popołudnie w obecności kierowców: Lando Norrisa i Oscara Piastriego.

McLaren nie po raz pierwszy w tym sezonie dokonał zmian w malowaniu konstrukcji MCL60. Wiosną zespół wykorzystywał barwy inspirowane „potrójną koroną” a podczas GP Wielkiej Brytanii wprowadził chromowane elementy nawiązujące do schematu z przełomu lat 2000/2010.

Do GP Singapuru w wyjątkowych barwach przystąpi także Williams, który podczas trzech nadchodzących wyścigów rozszerzy współpracę z firmą Gulf. Jej owocem jest projekt łączący dobrze znane wśród fanów sportów motorowych jasnoniebieskie barwy z pomarańczowymi wstawkami.