Mercedes dementuje plotki o negocjacjach Vestiego z Williamsem

Według Ekstra Bladet, Duńczyk ma za sobą nieudane rozmowy z Sauberem.
28.11.2319:47
Mateusz Szymkiewicz
640wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef juniorskiego programu Mercedesa - Gwen Lagrue, zdementował spekulacje, jakoby niemiecki producent próbował umieścić Frederika Vestiego w Williamsie.

Przed weekendem w Abu Zabi pojawiły się informacje, jakoby stajnia z Grove rozważała angaż podopiecznego koncernu ze Stuttgartu. Duńczyk spędził tegoroczny sezon w Formule 2, gdzie mimo dużego wysiłku nie zdołał wywalczyć tytułu i na Yas Marina przypieczętował wicemistrzostwo.

Do tej pory pozostaje niejasna przyszłość Logana Sargeanta w Williamsie i jak przyznaje szef zespołu - James Vowles, zespół dysponuje pewnymi alternatywami. Z kolei sama decyzja w sprawie przyszłorocznego partnera Alexandra Albona ma zapaść w najbliższych tygodniach.

Gwen Lagrue, który stoi na czele juniorskiego programu Mercedesa, dementuje jednak, by prowadził aktywne negocjacje w sprawie umieszczenia Frederika Vestiego w Williamsie. Część jego sezonu w F2 była mocna. Finiszował z dorobkiem sześciu zwycięstw, podczas gdy Theo został mistrzem wygrywając tylko raz. Mimo to nie przegraliśmy tytułu w Abu Zabi. Straciliśmy go na Spa, Zandvoort i Monzy. Wytraciliśmy rozpęd i wpłynęło to na negocjacje podczas letniej przerwy.

Według ustaleń duńskiej gazety Ekstra Bladet, letnie negocjacje toczyły się z Sauberem, który rozważał dalszą współpracę z Guanyu Zhou. Z kolei sam Vesti przyznał, iż plany na sezon 2024 będzie układał po wtorkowych testach z Mercedesem. Usiądę do rozmów z menedżerami i omówimy przyszłość. Jest to jednak jasne, iż pozostanę częścią rodziny Mercedesa. Mamy wiele wspólnej pracy do wykonania - powiedział Duńczyk.