Verstappen: Nasi konkurenci są bliżej niż przed rokiem

Holender nie spodziewa się, aby Red Bull zdominował kolejny weekend w Arabii Saudyjskiej.
03.03.2409:15
Nataniel Piórkowski
1179wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pomimo absolutnej dominacji w Grand Prix Bahrajnu, Max Verstappen przekonuje, że rywale Red Bulla zdołali zredukować straty.

Przewaga Holendra nad Sergio Perezem wyniosła 22 sekundy. Trzeci Carlos Sainz z Ferrari minął linię mety 25 sekund za zwycięzcą. Najszybszy z kierowców Mercedesa - George Russell, stracił do pierwszego miejsca kolejnych 21 sekund.

Pomimo imponującego wyniku, Verstappen uważa, że konkurenci jego ekipy są bliżej, niż miało to miejsce w poprzednim sezonie.

Ogólnie myślę, że inne zespoły są bliżej. Z drugiej strony wszystko poszło u nas naprawdę bardzo dobrze. Nie spodziewam się jednak, aby było tak podczas każdego Grand Prix w najbliższej przyszłości. Cieszymy się z dzisiejszego sukcesu, ale oczywiście przeanalizujemy ten weekend i postaramy się jeszcze coś poprawić.

Po kwalifikacjach Russell przekonywał, że w warunkach wyścigowych przewaga Red Bulla będzie wynosić około pół sekundy na okrążeniu.

Nie wiem, jakie podejście względem długich przejazdów ma Mercedes. Wiecie, zapas paliwa i tak dalej. Z naszej strony nikt nie spodziewał się różnicy w okolicach 0,5s. Przyznam jednak, że dzisiaj było nieco lepiej, niż oczekiwaliśmy.

Verstappen dodał także, iż nie spodziewa się, że Red Bull zaprezentuje równie imponujące osiągi na ulicznym torze w Dżuddzie.

To kompletnie inny obiekt ze znacznie większą liczbą szybkich zakrętów. Nawierzchnia jest nie do porównania z tą, którą mamy tutaj. Tam degradacja ogumienia będzie na znacznie niższym poziomie. Naturalnie pomoże to innym zespołom.

Zapytany o to, czy spodziewa się prostego sezonu, trzykrotny mistrz świata stwierdził: Cóż, w zasadzie o tym nie myślę. Wolę podchodzić do każdego wyścigu z osobna, bo każdy z nich może mieć tysiąc różnych scenariuszy.

Bahrajn to dość wyjątkowy tor. Prawdopodobnie jeden z tych, które najbardziej nam odpowiadają. Nie chcę myśleć o tego typu rzeczach. Zależy mi tylko na tym, aby poprawić się względem tego weekendu i myśleć o tym, w jaki sposób możemy przygotować się na Dżuddę.