RN365: Horner spotkał się z menadżerem Verstappena

W rozmowach mających uspokoić emocje, nie brali udziału Max i Jos Verstappenowie.
05.03.2409:53
Nataniel Piórkowski
2563wyświetlenia


Szef Red Bull Racing - Christian Horner odbył spotkanie z menadżerem Maxa Verstappena.

Kryzys kadrowy wokół austriackiej ekipy przyćmił perfekcyjny start sezonu w jej wykonaniu. Verstappen otworzył mistrzostwa świata od zdobycia wielkiego szlema a Sergio Perez dał ekipie maksymalną zdobycz punktową, dojeżdżając do mety na drugiej pozycji.

Przez cały weekend w padoku przewijały się jednak plotki na temat Hornera, który w środę został oczyszczony przez Red Bulla z oskarżeń o niestosowne zachowanie wobec jednej z pracownic zespołu.

Kolejnego dnia do mediów trafiły jednak materiały mające być dowodami w śledztwie, prezentujące fotografie oraz zrzuty ekranu. Ich autentyczność nie została potwierdzona.

W sobotę w nocy, brytyjski tabloid Daily Mail opublikował cytat ojca Verstappena - Josa, który otwarcie domagał się ustąpienia Hornera ze stanowiska.

Dopóki [Horner] pozostaje na stanowisku, w zespole panuje napięcie. Teamowi grozi rozpad. Nie można tego zostawić tak, jak jest teraz, bo dojdzie do eksplozji. Horner kreuje się na ofiarę, podczas gdy to on powoduje problemy - stwierdził Holender.

Słowa te podgrzały plotki o możliwym przejściu Verstappena do Mercedesa w przypadku pozostania Hornera u władzy.

Według ustaleń portalu RacingNews365, przed powrotem do ścigania w Arabii Saudyjskiej, odbyło się spotkanie Hornera z menadżerem Maxa Verstappena - Raymondem Vermeulenem. W rozmowie, której celem było uspokojenie emocji, nie brali udziału ani trzykrotny mistrz świata, ani jego ojciec.

Oczekuje się, że pomimo eskalacji wewnętrznych napięć, Horner pozostanie na stanowisku na czas weekendu w Dżuddzie. Wiadomo już, że do Arabii Saudyjskiej nie przybędzie Jos Verstappen, który w nadchodzący weekend weźmie udział w imprezie rajdowej.