Williams zaakceptował kontrpropozycję Sainza dot. warunków umowy

O postępach w negocjacjach stajni z Grove z Hiszpanem informuje The Race.
01.06.2415:21
Mateusz Szymkiewicz
2844wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według ustaleń The Race, Williams zaakceptował kontrpropozycję Carlosa Sainza dotyczącą warunków umowy, która może wejść w życie od sezonu 2025.

Hiszpan jest na etapie poszukiwania nowego miejsca startów, wiedząc już, iż od przyszłego roku jego posadę w Ferrari przejmie Lewis Hamilton. Koncentracja Sainza miała spoczywać na negocjacjach z Mercedesem oraz Red Bullem, jednakże niemiecki koncern miał postawić na swojego juniora Andreę Kimiego Antonelliego, natomiast stajnia z Milton Keynes ma być o krok od zatrzymania Sergio Pereza.

Za trzecią opcję Sainza uważano Saubera, który od 2026 roku zostanie przekształcony w fabryczny zespół Audi. Mimo to stajnia z Hinwil obecnie prezentuje fatalne osiągi, jako jedyna w stawce pozostając bez zdobyczy punktowej. Z kolei same przygotowania Audi do debiutu w Formule 1 budzą mnóstwo wątpliwości, których centrala koncernu nawet nie stara się dementować.

Według The Race, Sainz ma posiadać na stole ofertę trzyletniego kontraktu od Audi. Kierowca ma jednak pozostawać nieprzekonany do projektu producenta z Ingolstadt, zwlekając z akceptacją jego warunków.

Niespodziewanie do walki o Hiszpana włączył się Williams, o czym informowano podczas Grand Prix Monako. Zdaniem The Race, rozmowy kierowcy ze stajnią z Grove osiągnęły zaawansowane stadium. Ekipa miała zaakceptować kontrpropozycję warunków umowy, które przedstawił obóz reprezentujący Sainza.

Hiszpan ma liczyć na dramatyczne rozstrzygnięcia w czołówce przed sezonem 2026, które mogą mieć związek z potencjalnym transferem Maksa Verstappena do Mercedesa. W tej sytuacji powstałby wakat w Red Bullu, który Sainz może mieć nadzieję uzupełnić dzięki wypracowaniu elastycznych warunków współpracy z Williamsem. Docelowo porozumienie Hiszpana ze stajnią z Grove miałoby obowiązywać do 2026 roku z opcją na kolejny sezon.