BBC: Horner chroni Ricciardo przed zwolnieniem z RB

Na promocję Liama Lawsona ma być zdecydowany Helmut Marko.
03.06.2408:51
Mateusz Szymkiewicz
1155wyświetlenia
Embed from Getty Images

BBC informuje, że posada Daniela Ricciardo w RB pozostaje niezagrożona dzięki wysiłkom Christiana Hornera.

Australijczyk startuje dla ekipy z Faenzy od połowy 2023 roku. Pierwotny plan zakładał odbudowanie kierowcy, by stał się on realną opcją dla seniorskiego Red Bull Racing w obliczu rozczarowującej formy Sergio Pereza.

Mimo to Ricciardo poza pojedynczymi przebłyskami wyraźnie ustępuje swojemu partnerowi Yukiemu Tsunodzie. Aktualnie kierowca ma w dorobku zaledwie pięć punktów zdobytych w sprincie w Miami przy dziewiętnastu wywalczonych przez Tsunodę.

Słaba forma Australijczyka co chwilę wywołuje spekulacje, jakoby wkrótce mógł stracić miejsce w RB na rzecz rezerwowego kierowcy - Liama Lawsona. Według BBC, na promocję Nowozelandczyka ma być zdecydowany opiekun juniorskiego programu, Helmut Marko, jednakże po wewnętrznych tarciach w Red Bullu na początku roku, 81-latek miał stracić wpływy.

Gwarancją dalszych startów w RB dla Ricciardo ma być Christian Horner, który w tej chwili rzekomo dysponouje decydującym głosem przy obsadzie kokpitów. Niewykluczone, iż 34-latek będzie mógł liczyć na utrzymanie kokpitu również w następnym sezonie, jeżeli zbliży się wynikami do Yukiego Tsunody.

Według ustaleń BBC, najbardziej prawdopodobny scenariusz to odejście Japończyka z RB z końcem roku i zatrudnienie w jego miejsce Liama Lawsona. Obecnie Tsunoda łączony jest z transferem do Haasa, Alpine oraz Saubera.