LGdS: Rozmowy Sainza z Mercedesem upadły na Imoli

Włoska publikacja informuje, że Hiszpan skupia się na posadzie w Red Bullu od 2026 roku.
03.06.2409:04
Mateusz Szymkiewicz
1520wyświetlenia
Embed from Getty Images

La Gazzetta dello Sport informuje, że rozmowy Carlosa Sainza z Mercedesem dobiegły końca podczas weekendu na torze Imola.

Hiszpan po utracie przyszłorocznej posady w Ferrari skupił się na dyskusjach z czołowymi zespołami. Wśród jego opcji wymieniano Mercedesa, który traci Lewisa Hamiltona właśnie na rzecz Scuderii.

Mimo to jak informuje La Gazzetta dello Sport, negocjacje Sainza ze stajnią z Brackley zostały zakończone w połowie maja. Kierowca miał usłyszeć na Imoli, że niemiecki producent koncentruje się na dalszym rozwoju swojego juniora Andrei Kimiego Antonelliego, który docelowo ma zastąpić Hamiltona od 2025 roku.

Za kolejną opcję Sainza uważano Red Bulla, lecz wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu sześciokrotni mistrzowie świata ogłoszą nowy kontrakt z Sergio Perezem. Stajnia z Milton Keynes w niedzielny wieczór utworzyła specjalny kanał na Instagramie zatytułowany „Announcement”, co sugeruje, iż wkrótce zostanie opublikowany oficjalny komunikat o kontynuowaniu współpracy z Meksykaninem.

Według La Gazzetta dello Sport, Sainz liczy się jednak z dużymi roszadami w Red Bullu przed sezonem 2026 i z tego powodu może zdecydować się na starty w Williamsie. 29-latkowi ma zależeć na elastycznej umowie, która umożliwi mu odejście z brytyjskiego zespołu po zaledwie roku. Z tego powodu Hiszpan ma odrzucić ofertę Audi, które oczekuje od kierowcy wieloletniego zaangażowania, nie przedstawiając mu gwarancji konkurencyjnego pakietu.

Jego decyzja jest już blisko - podaje włoska publikacja w swoim raporcie.