GP2: Rodriguez nie wystartuje jednak w Piquet Sports

Hiszpan miał zastąpić zalegającego z opłatami Bonanomiego, ale sytuacja została wyjaśniona
19.03.0813:38
Bartosz Pyciarz
2044wyświetlenia

Kandydat do kokpitu Force India w sezonie 2008 - Roldan Rodriguez ogłosił wczoraj, że w ostatnich trzech wyścigach GP2 Asia Series będzie reprezentował ekipę Piquet Sports.

Hiszpan nie zdołał zapewnić sobie posady w głównej serii GP2 na sezon 2008, ale będzie mógł wystartować w ostatnich trzech rundach Azjatyckiej serii: w Malezji, Bahrajnie i Dubaju.

Jestem zadowolony, że mogę znów dołączyć do Piquet Sports. Znam dobrze ten zespół i będzie ciekawie przekonać się, jak spiszę sią na torach, których jeszcze nie znam. Wiem, że klimat w Malezji może być bardzo gorący, ale jestem w dobrej formie. Myślę, że przy odrobinie szczęścia mogę zapewnić zespołowi dobry wynik.

Na razie nie wiadomo jednak, którego z kierowców Piquet Sports zastąpi Rodriguez. W dotychczasowych wyścigach GP2 Asia Series zespól reprezentowali Marco Bonanomi i Marcello Puglisi, ale obydwu nie udało się zdobyć nawet jednego punktu.

Aktualizacja: Ubiegłoroczny uczestnik serii F3 Euroseries - Yelmer Buurman zastąpi do końca sezonu Pakistańczyka Adama Khana. Przypomnijmy, iż Khan reprezentuje swój kraj w A1GP i stwierdził, iż chciałby się skupić na przygotowaniach do dwóch ostatnich weekendów w Chinach i Wielkiej Brytanii.

Aktualizacja 2: Roldan Rodriguez miał zastąpić w zespole Piquet Sports zalegającego z opłatami za starty Marco Bonanomiego, ale w końcu stosowna suma została uiszczona i Hiszpan musiał obejść się tylko smakiem.

  Listy startowe GP2 Series i GP2 Asia na sezon 2008

Źródło: GPUpdate.net

KOMENTARZE

1
jędruś
19.03.2008 04:07
No to chce o sobie jeszcze nam przypomieć . Po nieudanej walce o fotel w Force India z Fisco i Klienem próbował się wbić do GP2 . Załatwił nawet posadkę w Super Nova , ale gdy do zespołu trafił Alvaro to się z nim pożegnali by zatrudnić Bakkerud , który choć dużo gorzej spisywał się w poprzednim sezonie , to jednak jest bliskim przyjacielem Alvaro i razem z dużymi sukcesami w 2005 ścigali się w Brytyjskiej F3 . Starty w GP2 Asia wiele mu nie dadzą . Od dosyć dawna nie prowadził wyścigowego bolidu , a w dodatku dąłączy w pełni sezonu . Nie ma szans na duży sukces , gdyż w tej serii ściga się mnóstwo utalentowanych kierowców . W dodatku Piquet Sports nie zdobyło żadnego punktu w tej edycji . Wprawdzie Bonanomi był genialny na testach ale w wyścigach nie błyszczał . Wolałbym bo zastąpił on Puglisiego , gdyż jest słabszy od Marco . Dobrze , że Buurman zastąpi Khana gdyż Pakistańczyk jeździł bardzo słabo . Yelmer w dodatku lepiej się przygotuje do sezonu u baku Buemiego . A Khan niech sobie poszaleje w A1GP .