Rosenqvist wygrywa dramatyczne Makau GP

Wyścig został przerwany po kraksie na pierwszym okrążeniu (wideo)
16.11.1422:47
Paweł Zając
2045wyświetlenia

Felix Rosenqvist wygrał dramatyczne Makau Grand Prix, pomimo kiepskiego startu z pierwszego pola.

Szwed jeszcze w pierwszym zakręcie znalazł się za Lucasem Auerem, a później w zakręcie Lisboa stracił pozycję także na rzecz Blomqvista oraz Ocona.

Na czoło pozwoliła mu jednak powrócić kolizja między wspomnianą wyżej dwójką w wyniku, której w bolidzie Francuza doszło do uszkodzenia układu kierowniczego. To sprawiło, że Ocon nie zmieścił się w zakręt i wywołał dosyć spory karambol, który zakończył wyścig aż siedmiu kierowców.

Po restarcie Rosenqvist znów walczył z Auerem, jednak tym razem nie trwało to długo, gdyż Austriak znów popełnił błąd i przestrzelił dohamowanie. To sprawiło, że na drugie miejsce wskoczył Nick Cassidy, jednak Auer był dziś na fali i odzyskał straconą wcześniej pozycję. Nowozelandczyk utrzymał jednak podium podczas swojego zaledwie piątego wyścigu w Formule 3.

Czwarta lokata przypadła być może przyszłemu kierowcy Caterhama - Roberto Merhiemu, który reprezentował barwy ekipy Double R Racing. Nicholas Latifi zamknął czołową piątkę przed Stefano Colettim oraz Maxem Verstappenem, który do samego końca przebijał się z 24 pola startowego.

Wyniki Makau GPKOMENTARZE

3
krzysiek000
17.11.2014 08:47
O kurdę, ten bolid na bandzie... Trochę większy rozpęd i by skończył na obsłudze toru.
kibic sribic
17.11.2014 01:29
@matinson Ktoś musiał podtrzymać tradycję.
matinson
17.11.2014 05:59
Ostro poszli, WTCC chyba było za spokojne.