Lotterer odrzucił propozycję startu w GP Abu Zabi złożoną przez Caterhama

Niemiec przyznał, iż nie chce ścigać się na samym końcu stawki
16.11.1419:43
Mateusz Szymkiewicz
2025wyświetlenia

Andre Lotterer potwierdził, że odrzucił propozycję startu w Grand Prix Abu Zabi złożoną przez ekipę Caterham.

Niemiec ujawnił wczoraj, iż zarząd stajni z Leafield skontaktował się z nim, składając mu propozycję startu w wyścigu na torze Yas Marina. Teraz jednak kierowca potwierdził, że postanowił odrzucić ofertę złożoną przez malezyjską ekipę i na pewno nie zobaczymy go na starcie Grand Prix Abu Zabi.

Znalazłem się w trudnym położeniu, ponieważ nie dostajesz codziennie propozycji startu w Formule 1 - powiedział Andre Lotterer. Jednorazowy występ na Spa był dla mnie czymś wyjątkowym, aczkolwiek żeby pozwolić sobie na kolejne wyścigi, musiałbym być w innej sytuacji. Nie chcę być kimś, kto okupuje koniec stawki. Jeżeli otrzymam propozycję znalezienia się w lepszym zespole Formuły 1, to będzie całkowicie inaczej, jednakże na to się nie zanosi.

Według przepisów, zespół może skorzystać w sezonie maksymalnie z czterech kierowców i decyzja podjęta przez Lotterera o rezygnacji ze startu w Grand Prix Abu Zabi oznacza, że Caterham będzie najprawdopodobniej zmuszony wystawić w jednym bolidzie Kamui Kobayashiego. W kontekście obsady drugiego kokpitu nie jest wykluczone, iż ujrzymy w nim Roberto Merhiego, zwłaszcza, iż jego ojciec potwierdził dzisiaj posiadanie specjalnej umowy z zespołem, na mocy której w razie niedyspozycji jednego z etatowych zawodników, Hiszpan automatycznie otrzymuje posadę.

KOMENTARZE

6
Aquos
17.11.2014 02:23
Moim zdaniem pokazał, że ma charakter. Chyba niewielu jest kierowców z niższych/innych serii, którzy odrzuciliby szansę startu (choćby pojedynczego) w F1. W tych okolicznościach mógł więcej na tym stracić, niż zyskać, bo w tym bolidzie raczej nie da się pokazać z dobrej strony.
rno2
17.11.2014 06:55
@Masio Andre jest po prostu realistą. Czego może się spodziewać po bolidzie, który zaczynał jako najsłabszy w stawce i podczas gdy reszta zespołów rozwijała na przestrzeni sezonu swoje bolidy, Caterham zmienił tylko przednie skrzydło na Spa... Poza tym to miałby być jednorazowy start. Co innego jak jakiś młodzik debiutuje w takim zespole - wierzy, że pociągnie zespół w górę stawki, albo chociaż zrobi wrażenie i przejdzie do lepszego sezonu :-)
Szkot
16.11.2014 09:09
"Popowiększali się... i w dupach się poprzewracało, taaak?!"
Driver X
16.11.2014 08:45
Eee jakby Audi przyszło z dobrym bolidem, Andre byłby pewniakiem.
marios76
16.11.2014 08:13
@Masio On chce od razu do mercedesa :)
Masio
16.11.2014 07:00
[quote]Niemiec przyznał, iż nie chce ścigać się na samym końcu stawki.[/quote] A czy ktoś kiedyś powiedział, że chce ścigać się na końcu stawki?! :P