Norris otrzymał najnowszą specyfikację silnika Renault

Daniel Ricciardo rozpoczął z kolei korzystanie z nowego podwozia bolidu R.S.19.
13.07.1913:25
Nataniel Piórkowski
660wyświetlenia


Lando Norris otrzymał do swego bolidu zmodyfikowany silnik Renault.

Podczas Grand Prix Francji specyfikacja B silnika R.E.19 znalazła się w bolidzie Daniela Ricciardo z fabrycznego teamu Renault. W Austrii otrzymali ją Nico Hulkenberg a także zespołowy kolega Norrisa z McLarena - Carlos Sainz.

W sobotę rano silnik w najnowszej ewolucji został zamontowany w konstrukcji MCL34 Brytyjczyka. Oprócz tego rozpoczął on korzystanie z kolejnej w tym sezonie turbosprężarki.

Norris zakończył trzeci trening na Silverstone z konkurencyjnym siódmym czasem.

Po piątkowych jazdach 21-latek nie ukrywał, że liczy na mocny występ w domowym wyścigu.

Pod pewnymi względami nowa nawierzchnia jest lepsza, ale wciąż można wyczuć pewne nierówności. Tu i ówdzie są fragmenty, które mogą sprowokować popełnienie błędu. Nie jest łatwo, ale udało się nam zrealizować większość założonego planu, w tym sporo długich przejazdów. Mamy pomysł na to, jak poprawić osiągi naszej konstrukcji w oparciu o zebrane informacje.

Ricciardo z nowym podwoziem

Przed sobotnimi zajęciami Renault zostało zmuszone do wymiany podwozia bolidu Daniela Ricciardo. Po drugim treningu mechanicy teamu z Enstone wykryli uszkodzenie, do którego mogło dojść w wyniku agresywnego najechania na jeden z wysokich krawężników.