Kubica odejdzie z Williamsa po sezonie 2019

Zespół z Grove wydał oficjalny komunikat.
19.09.1914:43
Nataniel Piórkowski
4051wyświetlenia


Robert Kubica i Williams oficjalnie poinformowali o zakończeniu współpracy po sezonie 2019.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przed południem przez Mikołaja Sokoła, Kubica ogłosił w czwartek, iż w 2020 nie będzie już bronił barw teamu z Grove.

Polak oraz jego główny sponsor - PKN Orlen, poszukują najlepszych możliwości pozostania w Formule 1 w nadchodzącym sezonie.

Robert Kubica stwierdził: Chciałbym podziękować zespołowi za dwa ostatnie lata i za pomoc w zrealizowaniu mojego powrotu do stawki Formuły 1. Cieszyłem się czasem spędzonym w Williams Racing, zarówno w roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego, jak również wyścigowego. Czuję jednak, że nadszedł czas na to, aby przejść do kolejnego rozdziału w mojej karierze.

Wiceszefowa zespołu - Claire Williams, dodała: Chciałabym podziękować Robertowi za ciężką pracę. Szanujemy jego decyzję o odejściu z zespołu po sezonie 2019. Robert był ważnym członkiem naszego zespołu - najpierw w roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego a następnie wyścigowego. Dziękujemy mu za jego nieustanne wysiłki w trudnym dla nas okresie i życzymy mu powodzenia na dalszym etapie kariery.