Williams straci sponsoring Orlenu

Firma chce nadal promować swoją markę w F1. Kubica pozostanie częścią Orlen Teamu.
19.09.1914:52
Nataniel Piórkowski
4455wyświetlenia


PKN Orlen potwierdził, że po sezonie 2019 nie będzie sponsorował ekipy Williamsa.

Decyzja w tej sprawie ma związek z odejściem z zespołu Roberta Kubicy. Polski Koncern Naftowy gwarantuje jednak, że nadal będzie kontynuował współpracę z kierowcą a ponadto pozostanie w Formule 1 budując globalną rozpoznawalność marki.

Prezes zarządu PKN Orlen - Daniel Obajtek, powiedział: Dzięki dotychczasowej obecności PKN ORLEN w Formule 1 odnieśliśmy wymierne korzyści wizerunkowe i biznesowe. Od początku naszej współpracy deklarowaliśmy, że jesteśmy z Robertem Kubicą bez względu na okoliczności, dlatego nadal pozostanie on członkiem ORLEN Teamu. Na obecnym etapie wspólnie rozważamy różne scenariusze na przyszły sezon, chcąc wybrać ten najbardziej korzystny dla obu stron.

Zamierzamy pozostać w Formule 1, wzmacniając międzynarodową rozpoznawalność marki ORLEN, w szczególności na rynkach, na których posiadamy naszą sieć detaliczną - zaakcentował.

W komunikacie prasowym PKN Orlen zapewnił, że prowadzi zaawansowane rozmowy z wybranymi zespołami z zamiarem dalszego zaangażowania w Formułę 1.