Kubica: To była wyłącznie moja decyzja

Polak przyznaje, że po ciężkim sezonie chciałby czerpać większą radość ze ścigania.
19.09.1916:19
Nataniel Piórkowski
2576wyświetlenia


Robert Kubica przekonuje, że sam podjął decyzję o odejściu z Williamsa po zakończeniu bieżącego sezonu.

Polak ogłosił w czwartek, że po Grand Prix Abu Zabi przestanie być kierowcą wyścigowym stajni z Grove.

Zapytany o to, czy na decyzję o odejściu z zespołu wpłynęły jakiekolwiek sugestie ze strony PKN Orlen, Kubica odparł: To była moja decyzja. Wiem o tym, że wywiera ona pewne konsekwencje na Orlen, ale to zupełnie inny temat. Sama decyzja była podjęta wyłącznie przeze mnie.

W kwestii roli w symulatorze, nie chcę zbyt bardzo wgłębiać się w szczegóły. Tak jak powiedziałem, przyjrzę się różnym innym możliwościom. Będę bardzo zaskoczony, jeśli w przyszłym sezonie przyjdzie mi tylko pracować w symulatorze. Będę bardzo zaskoczony, jeśli nie będę się ścigał w przyszłym sezonie.

Zwycięzca Grand Prix Kanady 2008 dodał, że po ciężkim sezonie chciałby poczuć większą radość ze ścigania. Zawsze mówiłem o tym, że powrót do formy i do Formuły 1 wymagał ode mnie wiele energii i wiele czasu. Chciałbym tu zostać. Powiedziałem kiedyś, że moim celem jest pozostanie w F1. Nadal tego chcę, ale nie za wszelką cenę.

Po pierwsze chciałbym znowu poczuć trochę radości ze ścigania. Ten sezon był bardzo ciężki jeśli chodzi o osiągi, ale sam powrót do F1 po tylu latach przerwy także nie jest łatwy - zwłaszcza, gdy znajdujemy się w tak trudnej sytuacji.

Muszę jednak podziękować zespołowi za danie mi tej szansy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. To dla mnie bardzo trudny czas, ale nadal uważam, że podjąłem właściwą decyzję. Wszyscy - ja i Williams - znajdujemy się na tym samym pokładzie. Chcielibyśmy lepszych wyników i lepszych występów. Koniec końców dla każdego członka zespołu to bardzo trudny i ciężki sezon. Teraz trzeba iść naprzód.