Giovinazzi pozostanie kierowcą Alfy Romeo w sezonie 2020

Włoch po raz kolejny utworzy duet z Kimim Raikkonenem, który ma ważną umowę.
04.11.1915:39
Mateusz Szymkiewicz
2164wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Alfa Romeo oficjalnie potwierdził przedłużenie umowy z Antonio Giovinazzim na sezon 2020.

Włoch dołączył do ekipy jako jej kierowca wyścigowy przed tegorocznymi zmaganiami. Mimo to już wcześniej był związany ze stajnią z Hinwil, gdy ta występowała w Formule 1 pod nazwą Sauber. Giovinazzi wystartował w Grand Prix Australii oraz Chin w sezonie 2017 jako zastępstwo dla kontuzjowanego Wehrleina, natomiast w kolejnym roku był oficjalnym testerem i brał udział w piątkowych treningach.

W tym sezonie najlepszym wynikiem Giovinazziego jest dziewiąte miejsce z Grand Prix Włoch, natomiast w klasyfikacji zajmuje osiemnaste miejsce z dorobkiem czterech punktów. Przez dłuższy czas wydawało się, iż 25-latek może mieć duże problemy nawet z utrzymaniem tegorocznej posady, lecz jego drastyczna poprawa osiągów po letniej przerwie skłoniła Alfę Romeo do zaproponowania nowej umowy.

Jestem bardzo szczęśliwy zostając w zespole na 2020 rok - powiedział Antonio Giovinazzi, kierowca Alfy Romeo. Jestem wdzięczny za niesamowity poziom wsparcia, który otrzymałem w moim pierwszym pełnym sezonie w Formule 1. Każdy w ekipie stał po mojej stronie od pierwszego dnia współpracy, więc nie mogę się już doczekać kontynuowania tej wspólnej podróży. Wiele nauczyliśmy się w tym roku, więc jestem przekonany, że stać nas na duży krok naprzód w kolejnym sezonie. Nie będę już debiutantem, więc nie będzie już dla mnie żadnych wymówek. Chcę być konkurencyjny od pierwszego wyścigu i odwdzięczyć się za pewność okazaną mi przez zespół.

Partnerem Włocha pozostanie Kimi Raikkonen, który dołączając do Alfy Romeo przed sezonem 2019 podpisał dwuletni kontrakt.