Vasseur nie marzy o innym składzie kierowców Alfy Romeo

"Antonio dokonał postępów [...] a Kimi może się dla nas ścigać tak długo, jak będzie chciał".
23.12.1909:22
Nataniel Piórkowski
1315wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur przyznał, że nie marzy obecnie o skuszeniu jazdą dla Alfy Romeo któregoś z czołowych kierowców Formuły 1.

Filarem stajni z Hinwil jest 40-letni Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku. Partneruje mu junior Ferrari - Antonio Giovinazzi. Przez długi czas Włoch nie mógł być pewny pozostania w szwajcarskiej ekipie, ze względu na słabe występy w wyścigach. Ostatecznie przedłużył jednak umowę na sezon 2020.

W rozmowie z Blickiem Vasseur został zapytany o to, czy nie chciałby mieć u siebie kierowcy o bardziej rozpoznawalnym nazwisku. Czy byłoby to dobre? Nie chciałbym mieć kierowców, którzy po trzech wyścigach są sfrustrowani do granic możliwości i gotowi do odejścia z zespołu.

Patrząc na nasze cele, które w 2020 roku zakładają walkę o szóste lub siódme miejsce w klasyfikacji konstruktorów, potrzebujemy dwóch kierowców, którzy dobrze rozumieją naszą ścieżkę.

Vasseur podkreślił, że dla Alfy Romeo zawodnikami tymi są Raikkonen i Giovinazzi: Antonio dokonał postępów po letniej przerwie a Kimi może ścigać się dla nas tak długo, jak tylko będzie chciał.

Fin zdobył w ubiegłym sezonie 43 punkty a Giovinazzi 14. Vasseur ma jednak inne podejście do walki w mistrzostwach świata. Punkty nie mają znaczenia. Liczy się tylko wynik w końcowej klasyfikacji.

Alfa Romeo z całą pewnością będzie wzbudzała zainteresowanie dziennikarzy przed 2021 rokiem. Na pewno będzie dużo plotek, ale nie chcę tego komentować.