Aitken będzie kierowcą rezerwowym Williamsa w sezonie 2020

Były junior oraz tester Renault ma zagwarantowany udział w jednym treningu.
04.02.2017:02
Mateusz Szymkiewicz
1032wyświetlenia


Ekipa Williams potwierdziła, że obowiązki kierowcy rezerwowego w sezonie 2020 będą spoczywać na barkach Jacka Aitkena.

Brytyjczyk koreańskiego pochodzenia ostatnie dwa lata spędził jako tester Renault, biorąc udział z zespołem w oficjalnych testach czy sesjach poświęconych dla Pirelli. Ponadto 24-latek był członkiem programu rozwojowego francuskiego producenta.

Jak potwierdzono we wtorek, Aitken będzie oficjalnym kierowcą rozwojowym Williamsa w sezonie 2020. Zawodnik pojawi się na wszystkich wyścigach, będzie współpracował z inżynierami w symulatorze, a także zagwarantował sobie udział w jednym piątkowym treningu. Brytyjczyk dołączy do testera Roya Nissanego, a także dwóch kierowców rozwojowych - Dana Ticktuma i Jamie Chadwick.

To wielki zaszczyt móc dołączyć do ROKiT Williams Racing jako kierowca rezerwowy w sezonie 2020 - powiedział Jack Aitken. Williams jest zespołem z mocnym dziedzictwem i długą żywotnością. Nie mogę się już doczekać mojego bezpośredniego zaangażowania w ich rozwój podczas pracy w symulatorze oraz jako kierowca testowy.

Aitken jest mistrzem europejskiej oraz północnoeuropejskiej Formuły Renault 2.0 z sezonu 2015. Ponadto kierowca ma na koncie wicemistrzostwo w GP3 z sezonu 2017, natomiast w ostatnich dwóch latach wygrał cztery wyścigi w Formule 2. Wiele wskazuje na to, że 24-latek w nadchodzącym sezonie pozostanie w przedsionku F1 jako kierowca Camposa.