Jack Aitken wystartuje z Williamsem w drugim wyścigu w Bahrajnie

Dla kierowcy rezerwowego stajni z Grove będzie to debiut w Formule 1.
02.12.2008:15
Mateusz Szymkiewicz
1991wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jack Aitken zadebiutuje w Formule 1 z Williamsem podczas nadchodzącego Grand Prix Sakhiru.

Brytyjczyk koreańskiego pochodzenia jest oficjalnym trzecim kierowcą stajni z Grove i wystartował z nią w piątkowym treningu do Grand Prix Styrii. Wcześniej przez kilka lat Aitken był związany z Renault jako junior oraz zawodnik rozwojowy, biorąc udział w oficjalnych sesjach testowych.

Jak potwierdzono, 25-latek doczeka się debiutu w wyścigu F1 podczas zmagań na zewnętrznej pętli toru Sakhir. Aitken zastąpi George'a Russella, który otrzymał zgodę na start z Mercedesem w miejsce zakażonego koronawirusem Lewisa Hamiltona.

Jestem absolutnie wniebowzięty otrzymując szansę debiutu z Williamsem w nadchodzący weekend, a także cieszę się z okazji, jaką otrzymał George - powiedział Jack Aitken. Od samego początku mówiłem, że czuję się tu jak w domu, więc możliwość niesienia pomocy ekipie, a także próba zdobycia punktów, jest dla mnie co najmniej satysfakcjonująca. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by przygotować się na najbliższe dni, ale szczerze mówiąc, czuję się gotowy już od Melbourne. Chciałbym również życzyć Lewisowi szybkiego powrotu do zdrowia, a także trzymam kciuki za George'a, który otrzymał szansę poprowadzenia Mercedesa w ten weekend.

Brytyjczyk na co dzień rywalizuje w Formule 2 i podejmując się startu z Williamsem zwalnia miejsce w ekipie Campos na finał sezonu. W juniorskiej serii Aitken zajmuje czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem dwóch miejsc na podium.