Wolff: Red Bull zachował się fair zgłaszając protest już w piątek

Austriak uważa, że działanie stajni w sprawie DAS było w pełni uzasadnione.
06.07.2009:02
Nataniel Piórkowski
1113wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes pochwalił Red Bulla za sportową postawę przy złożeniu protestu na system DAS.

Zgodnie z przepisami F1 austriacka ekipa nie mogła formalnie oprotestować rozwiązania zastosowanego w Mercedesie W11 aż do pierwszego wyścigowego weekendu. Pomimo obaw, iż dojdzie do tego po zakończeniu wyścigu, Red Bull zadecydował o wyjaśnieniu sprawy już w piątek po treningach.

Muszę powiedzieć, że red Bull zachował się fair play, żądając wyjaśnień poprzez protesty nie w niedzielę wieczorem a w piątek - powiedział Wolff.

Myślę, że ten weekend ma bardzo istotne znaczenie dla Formuły 1. Gdyby protest złożono w niedzielę nie wiadomo byłoby, kto odniósł zwycięstwo. Podoba mi się sportowa postawa, którą zaprezentował Red Bull.

Chociaż protest został odrzucony, Wolff przyznał, że działanie Red Bulla było uzasadnione. DAS jest tak innowacyjnym systemem, że próba uzyskania wyjaśnień na jego temat jest czymś normalnym. Protest był absolutnie w porządku. Gdyby nasz zespół znajdował się w podobnej sytuacji, to prawdopodobnie postąpilibyśmy tak samo.

Austriak jest także zadowolony ze spójności w orzeczeniach FIA. Prowadziliśmy z nimi wiele rozmów. Nie chcieliśmy mieć w bolidzie czegoś, co okazałoby się przekroczeniem przepisowej granicy. Wynik tego sporu jest wypadkową wymiany informacji i opinii, jaką prowadziliśmy z FIA przez ostatnie miesiące.