Marko: Albon otrzyma czas do Grand Prix Abu Zabi

Konsultant Red Bulla deklaruje też, że czwarte miejsce na Imoli nie uratuje posady Kwiata.
02.11.2008:43
Mateusz Szymkiewicz
2549wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że Alexander Albon otrzyma więcej czasu na pokazanie się w Red Bullu, niż pierwotnie zakładano.

Stajnia z Milton Keynes jest coraz bliżej decyzji o obsadzie kokpitów na sezon 2021 i wyścigami ostatniej szansy dla 24-latka miały być Grand Prix Portugalii oraz Emilii-Romanii. Mimo to w każdym z nich Albon popełniał błędy i dojechał do mety poza punktowaną strefą, co zdaniem wielu pogrzebało jego szanse na pozostanie w Red Bullu.

Helmut Marko ujawnił jednak, że Tajlandczyk otrzyma kolejne wyścigi na pokazanie się, mimo deklaracji, iż jest gotowy sięgnąć po kierowcę spoza juniorskiego programu. Po Imoli nie podejmiemy decyzji dotyczącej Albona. Damy mu jeszcze trochę więcej czasu. Do wyścigu w Abu Zabi będzie mógł udowodnić swoją wartość, a później podejmiemy wewnętrzną decyzję czy zostaje, czy może bierzemy kogoś z zewnątrz. Jest wielu kierowców na rynku, więc nie musimy dokonywać pochopnych wyborów - powiedział 77-latek.

Na torze Imola świetny wynik osiągnął Daniił Kwiat, dojeżdżając na czwartym miejscu. Marko zapytany, czy Rosjanin zwiększył swoje szanse na pozostanie w AlphaTauri na sezon 2021, odparł: Nie. To były dobre osiągi z jego strony, ale nie pomoże mu to w przyszłości.

Sam 26-latek komentując swój występ w Grand Prix Emilii-Romanii, przyznał, że dysponował lepszym tempem od Albona w Red Bullu. Od samego początku wyścigu byłem dużo mocniejszy od Albona, który ma potencjalnie szybszy samochód - dodał Kwiat.