Giovinazzi: Nie przyjąłem zbyt dobrze wiadomości o Sainzu w Ferrari

Włoch deklaruje jednak, że będzie do samego końca walczył o miejsce w Scuderii.
20.01.2110:30
Mateusz Szymkiewicz
1305wyświetlenia
Embed from Getty Images

Antonio Giovinazzi przyznał, że był rozczarowany decyzją Ferrari o zatrudnieniu Carlosa Sainza na sezon 2021.

Włoch jest juniorem stajni z Maranello i przebywa na wypożyczeniu w zespole Alfa Romeo. 27-latek w okresie rozważań nad dalszą przyszłością Sebastiana Vettela w Ferrari, łączony był przez media z jego posadą. Finalnie angaż w miejsce Niemca otrzymał Carlos Sainz, który podpisał dwuletnią umowę.

Oczywiście, nie przyjąłem decyzji Ferrari zbyt dobrze - powiedział Antonio Giovinazzi dla Autosprintu. To wszystko jest oczywiste. Wciąż jestem związany z Ferrari i myślałem, że może pojawić się dla mnie szansa na starty w Scuderii. Być może nie był to odpowiedni moment.

27-latek pytany, czy wierzy, że otrzyma jeszcze szansę na starty dla Ferrari, odpowiedział: Wybór Sainza nie oznacza, że nie będę już w stanie otrzymać u nich miejsca w przyszłości. Posada w Ferrari zawsze była moim marzeniem. W mojej karierze nigdy niczego nie otrzymałem za darmo. Zawsze musiałem mocno walczyć o moje posady. Obecnie jestem skoncentrowany na Alfie Romeo. Chcę pomóc ekipie w postępach, a moim celem jest podium. By do tego doszło, muszę stale się poprawiać i wykorzystywać wszystkie okazje. Zobaczymy czy to wypali w 2021 roku.