Russell: Mercedes może zmagać się z bolidem wrażliwym na wiatr

Brytyjczyk wielokrotnie podkreślał, iż podobną wadą dysponuje Williams FW43B.
07.04.2109:54
Mateusz Szymkiewicz
855wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell uważa, że najnowszy samochód Mercedesa również może być wrażliwy na zmiany kierunku wiatru.

Stajnia z Brackley podczas zimowych testów oraz Grand Prix Bahrajnu miała problemy z wypracowaniem optymalnych ustawień bolidu W12. Szczególnie problematyczny jest obszar wokół tylnej osi, który dysponuje mniejszym dociskiem po tegorocznych zmianach w regulaminie technicznym.

Jeśli chodzi o wrażliwość na wiatr, Mercedes znajduje się na tym samym pokładzie z Williamsem - powiedział George Russell, junior niemieckiego producenta oraz kierowca wyścigowy ekipy z Grove. Coś tak fundamentalnego może zostać wyeliminowane jedynie poprzez przeprojektowanie. W naszym przypadku to nie wchodzi w grę. Moim zdaniem Mercedes potencjalnie boryka się z identycznym problemem.

Russell łączony jest z angażem w Mercedesie już od sezonu 2022, jako, iż wkrótce wygasają umowy Lewisa Hamiltona oraz Valtteriego Bottasa. 23-latek pytany przez Speed Week, czy jest gotowy na status supergwiazdy w czołowej ekipie, odpowiedział: Nie daję się ponieść emocjom. Kiedy będę mógł pokonać ten most, zrobię to.

Zdaniem trzeciego kierowcy Red Bulla - Alexandra Albona, Russell dysponuje wystarczającymi umiejętnościami, by mierzyć się w jednym zespole z Hamiltonem. Tylko on wie, czy to jest jego ostatni sezon w Formule 1. Mimo to z mojego punktu widzenia, jeżeli partnerem Lewisa zostałby w przyszłym roku mój przyjaciel George Russell, to naprawdę mógłby rzucić mu wyzwanie - dodał Tajlandczyk dla GQ Magazine.