Horner: To mogło być okrążenie sezonu

"Max musi zostawić to za sobą. Wciąż ma trzecie miejsce".
04.12.2120:55
Nataniel Piórkowski
1839wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Red Bull Racing - Christian Horner przyznał, że Max Verstappen może czuć frustrację po zrujnowaniu próby, która mogła okazać się kwalifikacyjnym okrążeniem sezonu.

Walcząc o pole position do wyścigu o GP Arabii Saudyjskiej, Verstappen zdołał zbudować przez 26 zakrętów 0,4s przewagi nad Lewisem Hamiltonem. W ostatnim wirażu reprezentant teamu z Milton Keynes stracił jednak panowanie nad kierownicą po zblokowaniu koła i uderzył tyłem bolidu o barierę.

Jestem pewien, że będzie sfrustrowany. Max wie, jak dobre było jego okrążenie. Teraz musi to wszystko zostawić za sobą. Wciąż ma trzecie miejsce. Potrzebuje mocnego startu. W tym wyścigu wszystko może się jeszcze wydarzyć - przekonywał Horner.

Prawdę mówiąc wyglądało to na okrążenie roku. Wielka szkoda. Max zblokował przednie koło w ostatnim zakręcie, walcząc o utrzymanie tempa. Na ekranie kierownicy mógł zobaczyć, że przed wejściem w zakręt miał cztery dziesiąte przewagi. Niestety stracił panowanie.

To co się dzisiaj stało było dość brutalnym doświadczeniem. Miejmy nadzieję, że skrzynia biegów nie uległa uszkodzeniu. Zobaczymy, co będziemy w stanie zrobić jutro.