Horner zachwycony okrążeniem Verstappena

Szef RBR umniejszał znaczenie holowaia zapewnionego Holendrowi przez Pereza.
12.12.2112:17
Nataniel Piórkowski
704wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner jest pod wielkim wrażeniem okrążenia, które zapewniło Maxowi Verstappenowi pole position do decydującego o losach tytułu wyścigu w Abu Zabi.

Istotny wpływ na tempo Holendra na prostych miał Sergio Perez, który zapewniał koledze z ekipy cień aerodynamiczny. Horner podkreśla jednak, że prawdziwym popisem 24-latka był trzeci sektor, gdzie odnotował on rekordowy międzyczas pomimo korzystania ze skrzydła zapewniającego niski docisk.

Myślę, że było to jedno z najlepszych okrążeń Maxa w tym roku. Jeśli chodzi o holowanie... Na kolejnym okrążeniu, na którym poprosiliśmy go o odpuszczenie, Max był w stanie wyrównać swój czas. Sama jazda w cieniu Sergio była prawdopodobnie warta jedną lub dwie dziesiąte sekundy. Na pewno nie pół.

Ostatni sektor w jego wykonaniu, biorąc pod uwagę poziom docisku jaki ma jego bolid, był szalony. Był absolutnie szalony - dodał zachwycony Brytyjczyk.

Q3 miało dla Red Bulla słodko-gorzki smak ze względu na nieoczekiwane wskoczenie Lando Norrisa na trzecie miejsce. W efekcie Perez spadł na czwartą pozycję. Pomimo tego Horner jest zadowolony z wyniku osiągniętego przez obu swych kierowców.

Myślę, że Checo daje z siebie wszystko. W trakcie tych kwalifikacji jechał na swoim limicie. Był sumiennym kolegą z zespołu, poświęcił swoje optymalne okrążenie, aby pomóc Maxowi. W takiej sytuacji nie możesz prosić o nic więcej.

Mamy Maxa na pole position. Teraz musimy spróbować zamienić ten wynik na sukces w wyścigu.