Ecclestone: Nie spodziewam się dalszych startów Hamiltona w F1

Były szef serii uważa, że Brytyjczyk przeżył zbyt duże rozczarowanie finałem w Abu Zabi.
26.12.2110:46
Mateusz Szymkiewicz
3231wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone ma wątpliwości, czy Lewis Hamilton wróci do startów w Formule 1 w sezonie 2022.

Brytyjczyk przeżył duże rozczarowanie podczas tegorocznego Grand Prix Abu Zabi, tracąc ósmy tytuł na ostatnim okrążeniu. Mistrzostwo padło łupem Maksa Verstappena, który wykorzystał neutralizację z końcówki wyścigu na wymianę opon oraz wyprzedzenie kierowcy Mercedesa.

Duże kontrowersje wzbudziła decyzja dyrekcji wyścigu, która przepuściła pojedynczych maruderów i pozbawiła Hamiltona lepszej pozycji na torze przed restartem. Kierowca na gorąco określił to jako manipulację.

W kolejnych dniach 36-latek zbojkotował oficjalną galę FIA, narażając się na konsekwencje ze strony Federacji. Zdaniem byłego szefa Formuły 1 - Berniego Ecclestone'a, Hamilton może już nie wrócić do startów.

Nie wydaje mi się, by mógł wrócić. Jego rozczarowanie jest zbyt duże. Można to zrozumieć w pewien sposób. Być może nadejdzie czas, by z siedmioma tytułami i wyrównanym rekordem Schumachera zrealizować marzenie o karierze projektanta mody - powiedział Ecclestone dla szwajcarskiego Blicka.

91-latek dodał, że miał okazję porozmawiać telefonicznie z ojcem kierowcy - Anthonym. Nie kontaktowałem się z nim [Lewisem], ale kilka dni temu rozmawiałem z jego ojcem. Od razu powiedział, że nie będzie poruszał tematu przyszłości syna. Dyskutowaliśmy tylko o biznesie.