Alfa Romeo zaprzecza pogłoskom o problemach z C42

Tegoroczny samochód stajni z Hinwil zostanie zaprezentowany dopiero 27 lutego.
08.02.2211:58
Maciej Wróbel
821wyświetlenia
Embed from Getty Images

Alfa Romeo zaprzecza, jakoby napotkała trudności z samochodem na sezon 2022.

Stajnia z Hinwil ogłosiła, iż zaprezentuje swoją tegoroczną konstrukcję 27 lutego - kilka dni po zakończeniu testów w Barcelonie i zarazem najpóźniej ze wszystkich zespołów, które jak do tej pory potwierdziły datę prezentacji.

Tak odległy termin wywołał spore poruszenie wśród mediów i fanów Alfy, jednak szwajcarski zespół uspokaja i wyjaśnia, że samochód zadebiutuje już pierwszego dnia testów na torze Catalunya.

Będziemy korzystać z przejściowego malowania zanim w niedzielę 27 lutego ujawnimy oficjalne - przyznał rzecznik Alfy Romeo, cytowany przez fińską gazetę Ilta Sanomat.

Po sezonie 2021 do Alfy Romeo dołączył Valtteri Bottas, który po pięciu latach odszedł z Mercedesa i zastąpił w stajni z Hinwil odchodzącego na emeryturę Kimiego Raikkonena. 32-letni Fin nie ukrywa, iż jest zadowolony z podjętej przez siebie decyzji o związaniu się z Alfą.

Muszę przyznać, że śmieję się i uśmiecham znacznie częściej, od kiedy podpisałem kontrakt z Alfą - powiedział Bottas, po czym dodał, że ściganie się u boku Hamiltona mając w ręku zaledwie roczne umowy było niczym nóż na gardle.