Ricciardo dziękuje McLarenowi za wsparcie w sezonie 2021

32-latek odniósł się także do czasów, gdy do poprawy osiągów motywował go Helmut Marko.
08.02.2212:01
Nataniel Piórkowski
518wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daniel Ricciardo pochwalił wsparcie, jakie otrzymał od McLarena na przestrzeni pierwszej połowy sezonu 2021.

W wywiadzie udzielonym magazynowi Auto Motor und Sport Australijczyk otwarcie mówił o wyzwaniach, jakim musiał stawić czoło na początku ostatniej kampanii, oswajając się z zupełnie nowym bolidem. Zwycięzca GP Włoch podziękował McLarenowi za szczodrą pomoc w przezwyciężeniu trudności.

Zapytany o to, czy czuje się szczęśliwy w McLarenie, Ricciardo stwierdził: Tak. Chyba właśnie dlatego pierwsza połowa sezonu była tak frustrująca. Bardzo podobało mi się środowisko w którym pracowałem, w dodatku udało mi się zbudować dobre relacje wewnątrz teamu.

Wszystko poza wynikami ze stopera było naprawdę pozytywne. Oczywiście jednak nie udało mi się dać im tego, co chciałem. Bywało ciężko, ale chwile takie jak Monza czy nawet Austin... To także był dla mnie dobry weekend. Te Grand Prix były dużo fajniejsze, bo wspólnie z zespołem nadawaliśmy już na tych samych falach. Lubię ich podejście do ścigania. Cieszę się ze wsparcia, które mi zapewniają.

Ricciardo zdradził, że w czasach gdy startował w barwach Red Bulla, konsultant zespołu - Helmut Marko, stosował znacznie inne podejście, aby wydobyć jego maksymalny potencjał.

Kierowca z Perth zakomunikował, że nie spodziewa się, że w ramach wsparcia będzie rozpieszczany przez cały czas, ale zaznaczył, iż docenia sposób, w jaki McLaren starał się motywować go do poprawy osiągów.

Helmut Marko to gość, który obdarzył mnie kochającą surowością w czasach juniorskich. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że na dłuższą metę okazało się to dla mnie czymś bardzo dobrym, ponieważ dzięki temu szybciej dorosłem. W McLarenie, szczególnie w pierwszej części sezonu, miałem duże wsparcie. Nie próbowali mnie dobić, gdy szorowałem po dnie. Starali się mnie podnieść.