Podsumowanie testów Hondy na torze Catalunya

Zespół Honda Racing F1 zakończył wczoraj trzydniowe testy na zmodyfikowanym torze Catalunya
27.01.0710:39
Marek Roczniak
2161wyświetlenia
Zespół Honda Racing F1 zakończył wczoraj trzydniowe testy na zmodyfikowanym torze Catalunya (nowa szykana pomiędzy zakrętami Europcar i New Holland), podczas których Rubens Barrichello i Jenson Button mieli okazję po raz pierwszy poprowadzić bolid RA107.

Barrichello nowym autem jeździł w dwa pierwsze dni, natomiast Button, który w czwartek tuż po prezentacji przejechał kilku pokazowych kółek, miał z kolei w piątek okazję do lepszego poznania RA107. Nowe auto łącznie przejechało przez trzy dni 178 okrążeń, co przekłada się na 823 kilometry. Najlepszy czas uzyskany przez Buttona wyniósł 1:21.600.


To był bardzo produktywny dzień, podczas którego pracowaliśmy nad prostymi sprawami, takimi jak zmiany podstawowych ustawień i dopasowanie balansu do moich upodobań. - powiedział Button po pierwszym pełnym dniu w RA107.

Udało nam się to dosyć wcześnie, co jest pozytywną wiadomością i umożliwiło nam przejechanie sporej ilości okrążeń. Do pierwszego wyścigu jest jeszcze daleka droga i mamy sporo do zrobienia oraz wiele usprawnień do wprowadzenia. Jak na jeden dzień w samochodzie, był on produktywny, ale to dopiero początek.

W użyciu był także jeden zeszłoroczny bolid RA106, którym w środę jeździł Button poznając nowe opony Bridgestone, a w pozostałe dwa dni kierowca testowy japońskiej stajni - Christian Klien. Austriak przejechał w sumie 156 okrążeń, sprawdzając opony i eksperymentując z ustawieniami nowej elektroniki. W przyszłym tygodniu Honda będzie testowała swój nowy bolid wraz z innymi zespołami na torze Ricardo Tormo w Walencji.

Źródło: HondaRacingF1.com
P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.CzasStrataOdstęp
1Jenson Button (-)Honda RA107861:21,600
2Christian Klien (-)Honda RA1061051:22,3100,710 0,710

KOMENTARZE

2
deeze
27.01.2007 12:22
A tak poza tym to JB sobie fajny kask zrobił - full carbon-fiber czarny :)
cinek
27.01.2007 11:37
No to niezle zwolnili Catalunye... ;(