Binotto: Naszym celem jest optymalizacja obecnego pakietu

Ferrari wprowadzi większe poprawki, gdy dobrze pozna bazową konstrukcję F1-75.
11.03.2211:16
Nataniel Piórkowski
1014wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Ferrari - Mattia Binotto, dał jasno do zrozumienia, że celem jego zespołu na testy w Bahrajnie jest optymalizacja obecnego pakietu i wyeliminowanie problemu tak zwanego morświnowania.

Zjawisko podbijania bolidów przy jeździe z wyższą prędkością, jest pochodną zastosowania w obecnej generacji bolidów efektu przypowierzchniowego.

Prostym rozwiązaniem problemu może być zwiększenie prześwitu, jednak taki ruch negatywnie wpłynąłby na osiągi. Z tego względu wszystkie zespoły poszukują alternatywnych środków zaradczych.

Pytany o to, jak wiele poprawek przygotowało Ferrari na testy w Bahrajnie, Binotto powiedział: Niewiele. Z całą pewnością nie tak dużo, jak Mercedes.

Generalnie mamy tu taki sam bolid jak w Barcelonie, dzięki czemu możemy pracować nad wyeliminowaniem problemu podbijania. Przywieźliśmy modyfikacje ukierunkowane na rozwiązanie tej przypadłości. Kolejnym celem jest optymalizacja pakietu, którym obecnie dysponujemy.

Tegoroczne bolidy całkowicie różnią się od dotychczasowych konstrukcji. Myślę, że przede wszystkim musimy dobrze się ich nauczyć a następnie wydobyć maksymalny potencjał. Teraz znajdujemy się pośrodku tego procesu. Wciąż dowiadujemy się nowych rzeczy.

Mogę potwierdzić, że przygotowujemy sporo udoskonaleń, ale w tym momencie najważniejszy jest obecny pakiet. Gdy uznamy, że nadszedł właściwy czas, ujrzycie trochę poprawek.