Sargeant weźmie udział w drugim treningu przed GP Sao Paulo

Amerykanin zastąpi Alexa Albona, aby spróbować zdobyć dodatkowy punkt do superlicecjii.
10.11.2209:45
Nataniel Piórkowski
413wyświetlenia


Williams spróbuje zapewnić Loganowi Sargeantowi dodatkowe punkty do superlicencji, dając mu szansę występu w drugim treningu przed GP Sao Paulo.

Team z Grove potwierdził, że na czas FP2 Amerykanin przejmie stery bolidu Alexa Albona.

Sargeant jest faworytem do wyścigowego fotela na sezon 2023, jednak wciąż nie zdobył 40 punktów, uprawniających go do otrzymania superlicencji.

Junior Williamsa ma obecnie na koncie 28 oczek, ale za każde przejechane 100 km może otrzymać dodatkowy punkt, o ile nie wzbudzi zainteresowania sędziów.

Czerwone flagi, które zakłóciły zajęcia w Meksyku, uniemożliwiły Sargeantowi pokonanie wymaganego dystansu. Z dużym prawdopodobieństwem okoliczności te skłoniły Williamsa do zmiany planów na GP Sao Paulo.

Sargeant wyjedzie na tor w drugim treningu, w związku z tym, iż w Brazylii odbędzie się sobotni sprint. Kwalifikacje do niego zaplanowano na piątkowe popołudnie, po godzinnej pierwszej sesji treningowej.

Nie mogę się już doczekać powrotu do FW44 w Sao Paulo. Wspólnie z ekipą chcę dokonywać postępów i budować tempo w oparciu o doświadczenie, które zebrałem w Austin i w Meksyku - powiedział młody kierowca.

Możliwość jazdy po tak wspaniałym torze jak Interlagos, z pochylonymi zakrętami i legendarną sekcją "esek" Senny, na pewno będzie cudownym doświadczeniem. Serdecznie dziękuję wszystkim w Williamsie za zapewnienie mi kolejnej szansy wskoczenia za kierownicę.

Jeśli Sargeant zdobędzie dwa punkty za treningi w Brazylii i Abu Zabi, wystarczy, że zakończy mistrzostwa na F2 na piątej pozycji i osiągnie pułap punktów wymagany do uzyskania superlicencji. Obecnie 21-latek plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli z przewagą 9 punktów nad najbliższym rywalem - Jackiem Doohanem.