AMuS: Red Bull prowadzi rozmowy z Fordem ws. MGU-K

Z kolei Honda ma być zdecydowana na powrót do F1 w sezonie 2026 z innym zespołem.
22.11.2207:33
Mateusz Szymkiewicz
1510wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Motor und Sport informuje, że Red Bull może prowadzić rozmowy z Fordem w sprawie dostaw MGU-K od sezonu 2026.

Stajnia z Milton Keynes szykuje się do produkcji własnej jednostki napędowej, która powstanie w oparciu o najnowsze regulaminy. Zrozumiałe jednak, iż dział Powertrains skupi się na zaprojektowaniu silnika spalinowego, podczas gdy system odzyskiwania energii będzie pochodził od zewnętrznego dostawcy.

Pierwotnie za MGU-K miało być odpowiedzialne Porsche, lecz rozmowy Red Bulla z niemieckim producentem upadły na samym finiszu. Według Auto Motor und Sport, koncern ze Stuttgartu wciąż myśli o wejściu do Formuły 1 i jego koncentracja ma spoczywać na McLarenie.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z Mercedesa - powiedział Zak Brown, dyrektor McLaren Racing, zapytany o plotki łączące jego zespół z Porsche. Wierzę, że można wygrać mistrzostwa świata z klienckim silnikiem. Są oczywiste zalety bycia fabrycznym zespołem, jak fachowa wiedza z pierwszej ręki, lecz posiadamy długoterminową umowę z Mercedesem i będziemy bardzo zadowoleni mogąc ją honorować. Nie poświęcamy zbyt dużo czasu na myślenie o sezonie 2026 i kolejnych.

Auto Motor und Sport w kontekście Red Bulla donosi, iż aktualnie trwają negocjacje z Fordem, który ma wyrażać zainteresowanie dostawami generatora energii kinetycznej. Poważną opcją stajni z Milton Keynes miał być aktualny partner - Honda, jednakże japoński producent nie chce iść na kompromisy przy projekcie jednostki. Według ustaleń niemieckiej publikacji, koncern z Tokio ma już pracować nad powrotem do F1 z zupełnie innym zespołem.