RacingNews365: Ocon podpisał już umowę z Haasem

Francuz nie zamierzał czekać na decyzję Carlosa Sainza.
06.07.2418:56
Maciej Wróbel
825wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jak informuje portal RacingNews365.com, Esteban Ocon podpisał już wieloletnią umowę z zespołem Haas, która będzie obowiązywać od przyszłego sezonu.

Esteban Ocon z końcem tegorocznej kampanii opuści zespół z Enstone po pięciu latach współpracy. Francuz z obecną ekipą zaliczył jak dotąd 94 Grand Prix, w których zdobył 289 punktów i trzykrotnie stawał na podium. Jedną z tych wizyt Ocona w czołowej trójce jest rzecz jasna sensacyjne zwycięstwo w Grand Prix Węgier 2021.

Przyszłość Ocona we francuskiej stajni była jednak niepewna od miesięcy, a na początku czerwca Alpine potwierdziło, że z końcem tego roku 27-latek opuści zespół. Od tamtej pory jego nazwisko najczęściej wymieniane było w kontekście przyszłorocznej posady w ekipie Haasa.

Zespół z Kannapolis w czwartek potwierdził, że jednym z jego kierowców w sezonie 2025 będzie Oliver Bearman, który przystąpi do swojego pierwszego pełnego sezonu w F1. RacingNews365 informuje natomiast, że praktycznie pewne jest to, iż do Brytyjczyka dołączy właśnie Esteban Ocon.

Francuz miał już podpisać z Haasem wieloletnią umowę, a pojawienie się oficjalnego komunikatu w tej sprawie spodziewane jest jeszcze przed letnią przerwą. Takie rozwiązanie oznacza, iż Ocon nie zamierzał dłużej czekać na ruch ze strony Carlosa Sainza, który łączony jest z zespołami Alpine, Williams, Sauber, a ostatnio ponownie z Mercedesem.

Dołączenie Ocona do zespołu powoduje też, że z przyszłorocznej stawki niemal na pewno wypadnie Kevin Magnussen. Drugi z obecnych kierowców Haasa, Nico Hulkenberg, już wcześniej podpisał wieloletni kontrakt z zespołem Saubera, do którego przejdzie po tym sezonie.