Nowe formaty Grand Prix mogą zostać przetestowane już w 2020 roku

Ross Brawn jest otwarty na sprawdzenie w praktyce eksperymentalnych koncepcji.
31.08.1911:14
Nataniel Piórkowski
919wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor do spraw sportowych Formuły potwierdził, że jest otwarty na sprawdzenie eksperymentalnych formatów Grand Prix.

Oprócz zmian technicznych Formuła 1 debatuje także nad przepisami sportowymi, które wpłynęłyby na poprawę widowiska.

W rozmowie z telewizją Sky Sports Ross Brawn przyznał, iż jest gotów wykorzystać stabilną platformę, jaką gwarantuje sezon 2020 aby na niektórych torach sprawdzić nowe pomysły dotyczące formatu Grand Prix.

Chciałbym, abyśmy w sezonie 2020 spróbowali kilku rzeczy. Moim zdaniem dysponujemy stabilną platformą w zakresie bolidów. Nie zmienia się zbyt wiele rzeczy. Sądzę, że rok 2020 może być dobrą szansą na to, aby może podczas dwóch lub trzech wyścigów spróbować czegoś innego.

Nie widzę żadnej innej logicznej możliwości dokonania postępów w tym zakresie. Ogólny format wyścigu jest dobry, ale może czymś interesującym byłyby wyścigi sprinterskie. Może wartowałoby wprowadzić pewne zmiany w kwalifikacjach?

Wydaje mi się, że zespoły są otwarte na pewne wariacje podczas sobotnich jazd. Dzięki temu moglibyśmy wypracować lepsze rozwiązanie.

Brawn zaznaczył, że weekend Grand Prix nie ulegnie skróceniu. Piątki są ważne dla promotorów. To od nich zaczynamy nasze weekendy, ale może moglibyśmy zorganizować dwie sesje treningowe w piątek po południu? Może powinny one być nieco krótsze. W tym modelu zespoły mogłyby przygotować się do jazd w piątek rano.