Modernizacja Spa rozpocznie się za dwa tygodnie

Prace zostaną rozpoczęte 6 listopada i mają być ukończone przed przyszłorocznym wyścigiem
21.10.0614:56
Marek Roczniak
865wyświetlenia

Organizatorzy Grand Prix Belgii wydali zgodę na rozpoczęcie na początku przyszłego miesiąca prac modernizacyjnych na torze Spa-Francorchamps po tym, jak w zeszłym tygodniu szef administracji Formuły 1 Bernie Ecclestone podpisał z nimi nowy kontrakt.

Modernizacja obejmuje nie tylko podniesienie standardu całego zaplecza poprzez wybudowanie nowego padoku i kompleksu boksów, ale także zmianę w układzie toru, a konkretnie gruntowną przebudowę szykany Bus Stop. Dzięki temu wydłużeniu ulegnie prosta startowa.

Ponadto wybudowane zostaną nowe trybuny przy prostej start/meta oraz zakrętach La Source i Eau Rouge. Prace zostaną rozpoczęte 6 listopada i mają być ukończone przed planowanym na 16 września 2007 roku wyścigiem F1.

Źródło: Autosport.com, RMA Tracks Days

KOMENTARZE

5
zemanek
23.10.2006 12:08
a pan briatore chciaby dwa wyscigi 45 min.z odwróconá kilejnociá startu w drugim wyscigu.ponadto przeniesienie wyscigów z godziny 14 na powiedzmy 10-11 przed poudniem.
Artur2406
22.10.2006 01:55
Nie no nie rozumiem :/ ja chce stare spa!
zitol
21.10.2006 01:59
po co zmieniać tę legendę (cały tor) ? dobrze że eau rouge nie s***zielą....
lakeman
21.10.2006 01:53
Zgadzam się z przedmówcą. Tym bardziej że Przystanek już niedawno był modyfikowany....
Viteq
21.10.2006 01:48
No nie. Po co poprawiać Bus Stop, przecież ten tor jest idealny. Powinni zająć się tylko infrastrukturą a układ toru zostawić po staremu.