Heidfeld: Jeszcze w tym roku możemy zobaczyć Schumachera w Alfie

Zdaniem 43-latka, będzie to możliwe, jeżeli Giovinazzi nie poprawi swoich osiągów.
22.05.2011:55
Mateusz Szymkiewicz
1557wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nick Heidfeld uważa, że Mick Schumacher może zostać kierowcą wyścigowym Alfy Romeo jeszcze w sezonie 2020.

Syn Michaela jest juniorem Ferrari i w 2019 roku miał już możliwość sprawdzenia się za kierownicą bolidu Formuły 1, zarówno stajni z Maranello jak i Alfy Romeo. Tegoroczne mistrzostwa Niemiec po raz kolejny spędzi w Formule 2 i możliwe, że będą one jego ostatnimi przed potencjalnym debiutem w F1.

Zdaniem Nicka Heidfelda, dobra postawa 21-latka i kolejny trudny sezon Antonio Giovinazziego, mogą doprowadzić do sytuacji, w której Schumacher zadebiutuje dużo szybciej. Jedną z pozytywnych rzeczy w rodzinie Schumacherów jest to, że wiedzą dokładnie, kiedy coś powinni zrobić i dlaczego nie powinni zbyt szybko angażować się w F1. Nie byłbym jednak zaskoczony, gdybyśmy jeszcze w tym roku zobaczyli Micka w Formule 1.

Na pewno nie w Ferrari, ale być może w Alfie, która powinna mieć dwie wolne posady w przyszłym sezonie. Jeżeli w tym roku pokaże świetne wyniki w Formule 2, a Giovinazzi będzie miał jeszcze większe problemy niż w poprzednim sezonie, to nie będę zaskoczony, jeżeli Schumacher zasiądzie za kierownicą bolidu już w połowie mistrzostw - powiedział 43-latek, w przeszłości reprezentujący m.in. BMW Sauber.