Vettel: Tylko Bottas może zatrzymać Hamiltona

Sam Valtteri Bottas nie zaprzecza słowom Niemca.
21.07.2010:41
Maciej Wróbel
1624wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Sebastiana Vettela, jedynym kierowcą, który może uniemożliwić Lewisowi Hamiltonowi wyrównanie rekordu siedmiu mistrzowskich tytułów Michaela Schumachera, jest Valtteri Bottas.

W otwierającym sezon 2020 Grand Prix Austrii Lewis Hamilton zajął dopiero czwarte miejsce, jednak potem okazał się bezkonkurencyjny zarówno w drugim wyścigu na Red Bull Ringu, jak i w Grand Prix Węgier. Po tym ostatnim zwycięstwie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej z przewagą pięciu punktów nad zespołowym partnerem, Valtterim Bottasem.

W rozmowie z Bildem Sebastian Vettel przyznał, że Fin jest jedynym kierowcą, który może w tym sezonie pokonać Hamiltona i przerwać jego mistrzowską serię. Niemiec na pytanie, czy jest sobie w stanie wyobrazić, że Brytyjczyk nie zdoła w tym sezonie zdobyć siódmego tytułu, odparł: Tak. Tylko jeśli Valtteri z nim wygra.

Sam zainteresowany nie zaprzeczył słowom kierowcy Ferrari. Jest ciągle bardzo wcześnie i to jest Formuła 1 - stwierdził Bottas. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację i nasze wygrane na dwóch różnych obiektach, odnoszę wrażenie, że walka toczy się tylko pomiędzy mną a Lewisem.

Christian Horner przyznał natomiast, że choć jest zadowolony z jazdy Maxa Verstappena na Węgrzech, to jednocześnie jest rozczarowany dużą różnicą, jaka dzieli jego zespół od Mercedesa. Oczywiście byliśmy zachwyceni świetnym rezultatem Maxa na Węgrzech, ale jednocześnie mamy świadomość tego, że Mercedes jest daleko przed nami - powiedział Brytyjczyk.

To musi być problem z aerodynamiką, ale generalnie uważam, że mamy dobry samochód. Po prostu nie zawsze robi to, co przewidywały nasze symulacje. Zebraliśmy na Węgrzech mnóstwo danych, które nam pomogą, ale dystans dzielący nas od Mercedesa jest rażący. To, ile będziemy w stanie nadrobić, okaże się, gdy zdołamy wycisnąć więcej z naszego RB16.

Z kolei szef AlphaTauri, Franz Tost, w wywiadzie udzielonym austriackiej telewizji Servus TV stwierdził, że dominacja stajni z Brackley jest bezdyskusyjna. To nie jest dobre dla Formuły 1, że Mercedes dominuje w taki sposób. Mam nadzieję, że Max Verstappen zdoła wygrać kilka Grand Prix, ale to będzie trudne zadanie, bo Mercedes stał się w tym roku tylko silniejszy - przyznał Austriak.