Racing Point bierze pod uwagę starty Hulkenberga na Silverstone

Ekipa jest zmuszona zastąpić Sergio Pereza, który ma pozytywny wynik testu na COVID-19.
30.07.2022:27
Mateusz Szymkiewicz
1956wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Nico Hulkenberg jest faworytem do zastąpienia Sergio Pereza w Racing Point podczas wyścigów na Silverstone.

FIA w czwartkowy wieczór potwierdziła, że Meksykanin ma pozytywny wynik testu na COVID-19, co wyklucza jego start podczas obu wyścigów na Silverstone. Brytyjskie prawo stanowi, że każda osoba zakażona koronawirusem musi spędzić minimum dziesięć dni w izolacji, podczas gdy Grand Prix Siedemdziesięciolecia zostanie rozegrane już w następny weekend.

Racing Point zmuszone jest znaleźć zastępstwo dla Pereza i według źródeł Autosportu, na pozycji faworyta znajduje się Nico Hulkenberg. Niemiec startował dla ekipy w latach 2012 oraz 2014-2016, gdy ta była jeszcze pod kontrolą Vijaya Mallyi. Swój ostatni start w Formule 1 Hulkenberg zaliczył w Grand Prix Abu Zabi 2019 jako reprezentant Renault.

Oficjalnie kierowcami rezerwowymi Racing Point są Stoffel Vandoorne oraz Esteban Gutierrez, którzy mogą dołączyć do zespołu na zasadzie wypożyczenia z Mercedesa. Mimo to Belg jest nieobecny na Silverstone, ponieważ szykuje się do finału sezonu Formuły E w Berlinie. Z kolei Meksykanin jest nieatrakcyjną opcją, ponieważ swój ostatni start w F1 zaliczył w 2016 roku.

Hulkenberg przed otrzymaniem prawa startu w wyścigach na Silverstone, będzie musiał najpierw uzyskać negatywny wynik testu na koronawirusa.