AlphaTauri potwierdza udział Tsunody w testach dla młodych kierowców

Sesja zostanie rozegrana 15 grudnia na torze Yas Marina.
08.12.2009:43
Mateusz Szymkiewicz
534wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół AlphaTauri potwierdził udział Yukiego Tsunody w testach dla młodych kierowców po Grand Prix Abu Zabi.

Japończyk jest juniorem Red Bulla i startował w tym roku w Formule 2, gdzie w klasyfikacji zajął trzecie miejsce. 20-latek był także najlepszym debiutantem i otrzymał specjalną nagrodę imienia Anthoine'a Huberta.

Tsunoda uważany jest za faworyta do posady na sezon 2021 w AlphaTauri, w miejsce aktualnego zawodnika Daniiła Kwiata. Dotychczas Japończyk sprawdzał na torze Imola samochód włoskiej ekipy z sezonu 2018, natomiast w najbliższych dniach zbierze pierwsze doświadczenie za kierownicą tegorocznego modelu.

Nie mogę doczekać się testów z AlphaTauri - powiedział Yuki Tsunoda. Jazda samochodem zespołu z 2018 roku na torze Imola sprawiła mi wielką przyjemność. Czekam na wypróbowanie obecnego modelu, podczas oficjalnej sesji. Doceniam wysiłek każdego w AlphaTauri związany z przygotowaniem mnie do testów. Chciałbym także podziękować za tę szansę każdemu w Red Bullu oraz Helmutowi Marko. W trakcie sesji moja koncentracja będzie spoczywała na instrukcjach zespołu oraz przekazywaniu wskazówek. Dla mnie to będzie szansa na naukę oraz rozwój osobisty.