Verstappen zadowolony z przerwania frustrującej serii

Holender zdobył swoje pierwsze w tym sezonie pole position pokonując Mercedesa.
12.12.2016:15
Nataniel Piórkowski
606wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen jest bardzo zadowolony z przerwania frustrującej serii występów w kwalifikacjach.

Holender zgarnął swoje pierwsze w tym sezonie pole position, pokonując Valtteriego Bottasa różnicą mniejszą niż jedna dziesiąta sekundy.

Przed kwalifikacjami powiedziałem, że to nasza ostatnia szansa w tym sezonie. Udało nam się, więc jestem z tego bardzo zadowolony - komentował reprezentant Red Bulla.

Verstappen dodał, że niespodziewany wynik jest tym bardziej satysfakcjonujący, iż austriackiej stajni udało się w końcu pokonać dominującego Mercedesa.

Jesteśmy szczęśliwi. Cały rok jesteś z tyłu, odrabiasz straty... Czasem jest to trochę frustrujące. Cieszę się jednak z naszego dzisiejszego występu.

Za nami długi sezon, zwłaszcza przy tylu wyścigach, które odbywały się tydzień po tygodniu. Wydaje mi się, że była to świetna sesja kwalifikacyjna dla całego zespołu.

Ze względu na przerwy w treningach Verstappen przyznaje, że trudno mu ocenić konkurencyjność Red Bulla przed niedzielnym wyścigiem.

Nie przejechaliśmy zbyt wielu okrążeń w trakcie treningów. Trzeba poczekać i zobaczyć, jak wszystko się ułoży. Postaramy się zrobić wszystko co w naszej mocy, aby powstrzymać Mercedesa. Są bardzo szybcy, ale wygląda na to, że mamy w ten weekend dobrą prędkość maksymalną. Liczę, że nam to pomoże.