Ocon bliski nowego kontraktu z Alpine na sezon 2022

Od kilku miesięcy z posadą 24-latka łączony był Pierre Gasly.
21.05.2110:08
Mateusz Szymkiewicz
932wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Alpine - Laurent Rossi, potwierdził, że priorytetem zespołu Formuły 1 jest zatrzymanie Estebana Ocona na sezon 2022.

Francuz dołączył do stajni z Enstone w ubiegłym roku i wówczas jego partnerem był Daniel Ricciardo. Australijczyk zdominował Ocona w kwalifikacjach, a także zdecydowanie pokonał go w klasyfikacji generalnej, co wywołało spekulacje na temat dalszej przyszłości kierowcy.

Mimo to w sezonie 2022 Ocon jest wiodącą postacią w Alpine. Po czterech wyścigach 24-latek plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli z dziesięcioma punktami, podczas gdy jego nowy partner - Fernando Alonso, jest trzy pozycje dalej z dorobkiem mniejszym o połowę.

Nie rozglądamy się za żadnym innym kierowcą na następny rok - powiedział Laurent Rossi, odnosząc się do wygasającego kontraktu Estebana Ocona. W tej chwili bierzemy pod uwagę tylko Estebana. Fernando zostaje z nami na kolejny rok. Jeżeli chcemy utrzymać rozpęd, musimy to zrobić. Nie jestem zaskoczony aktualną sytuacją. Wiemy, że Ocon ma wielki talent i pokazuje to. Jest tak jak być powinno, a to dobra sytuacja. Jesteśmy już zaangażowani w pewne rozmowy z jego agentem oraz Mercedesem.

Spekulowano, że następcą Francuza może być reprezentant AlphaTauri - Pierre Gasly, który tryumfował w zeszłorocznym Grand Prix Włoch. Pierre oczywiście jest kierowcą o wielkiej wartości, ale w tej chwili nie rozpatrujemy go jako naszą opcję - dodał Rossi.