Russell: Musimy celować w miejsce na podium

"Nie mamy nic do stracenia" - przyznaje trzeci kierowca kwalifikacji w Rosji.
25.09.2116:06
Nataniel Piórkowski
934wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell podkreśla, że jego jedynym celem na wyścig o Grand Prix Rosji będzie utrzymanie miejsca w czołowej trójce.

Kierowca Williamsa był pierwszym, który w Q3 postanowił przejść na slicki. Dzięki dodatkowemu okrążeniu zapewniającemu wyższą temperaturę ogumienia, Brytyjczyk był w stanie osiągnąć konkurencyjny czas i zakończył kwalifikacje za Lando Norrisem i Carlosem Sainzem.

To szalone. Drugi raz na przestrzeni czterech ostatnich wyścigów znajduję się w czołowej trójce! Zespół po raz kolejny wykonał wspaniałą pracę - zjechaliśmy na pit stop w odpowiednim momencie i założyliśmy do bolidu najlepsze opony.

Było ciężko - była tylko jedna sucha nitka i gdy wyjechałeś choćby o kilka centymetrów za szeroko, od razu trafiałeś na mokry fragment i ryzykowałeś wypadnięciem z toru. Gratulacje dla Lando i Carlosa. Jestem podekscytowany tym, co czeka nas jutro.

Mówiąc o perspektywach na niedzielny wyścig, przyszły kierowca Mercedesa stwierdził: Nie mogę się już doczekać. Nasze tempo z dużym zapasem paliwa było jednym z najlepszych w całym sezonie. Wiem jednak, że czeka mnie długa przeprawa z kierowcami, którzy znajdują się przede mną i Mercedesami z tyłu.

Będziemy musieli powalczyć, ale z drugiej strony mamy naprawdę przyzwoitą prędkość na prostych. Trzeba po raz kolejny celować w podium. Nie mamy nic do stracenia.