Red Bull pojedzie w Turcji ze zmienionym malowaniem

Ekipa chce uhonorować Hondę i zaangażowanie fanów.
06.10.2113:31
Łukasz Godula
3374wyświetlenia


Red Bull zapowiedział, iż podczas Grand Prix Turcji będzie się ścigał ze specjalnie przygotowanym malowaniem, które ma być poświęcone partnerowi dostarczającemu jednostkę napędową - Hondzie.

Honda odchodzi z F1 z końcem obecnego sezonu i miała odbyć ostatnie domowe GP Japonii w ten weekend, jednak zostało ono odwołane na rzecz wyścigu na torze Istanbul Park w Turcji. By oddać honory i podziękować Hondzie przed ich odejściem z F1, Red Bull zapowiedział, że wraz z AlphaTauri będą brali udział w zawodach w Turcji ze zmienionym malowaniem.

Red Bull pojedzie z dominującym białym kolorem, który ma nawiązywać do samochodu Honda RA 272, który był pierwszym japońskim samochodem, który wygrał w F1, gdy Richie Ginther zwyciężył w Grand Prix Meksyku w 1965 roku.

Zespół zaprezentował krótkie nagranie, które prezentuje branding Red Bulla w połączeniu z białą bazą Hondy. AlphaTauri na tylnym skrzydle będzie nosiło napis arigato co oznacza dziękuję w języku japońskim.

Nie mogliśmy się doczekać, by dać japońskim fanom Hondy możliwość świętowania naszej niezwykle owocnej współpracy w Formule 1, na domowym torze na Suzuce - powiedział Christian Horner. Jednak po tym jak wyścig padł ofiarą pandemii, po prostu nie mogliśmy odpuścić tego weekendu i nie upamiętnić Hondy, dodając nieco ich dorobku w Turcji. Malowanie przygotowane do naszych samochodów upamiętnia niesamowitą podróż Hondy w F1 i miejmy nadzieję da kolejne zwycięstwo z legendarnymi barwami już w najbliższy weekend.

Wszyscy w Hondzie jesteśmy niesamowicie rozczarowani, że Grand Prix Japonii zostało anulowane, ale w pełni rozumiemy i zgadzamy się z tą decyzją - powiedział Koji Watanabe, dyrektor komunikacji Hondy. Szczególnie chcieliśmy się ścigać na Suzuce, gdyż jest to nasz ostatni rok w sporcie, a oba nasze zespoły dobrze się spisują. Doceniamy również to, że fani z Japonii bardzo czekali na występ Hondy oraz Yukiego Tsunody.

Wiemy, że specjalne malowanie nie zrekompensuje wyścigu w Japonii, jednak mamy nadzieję, że nasi fani na świecie polubią to wyjątkowe malowanie i docenią ten mały gest, który ma pokazać, że dziękujemy im za wieloletnie wsparcie.