Ocon: Jesteśmy zaskoczeni brakiem tempa

Francuz nie zna powodów swojej słabej formy w ostatnich wyścigach.
06.10.2111:30
Łukasz Godula
1013wyświetlenia
Embed from Getty Images
Esteban Ocon przyznał, że wraz z zespołem Alpine jest zaskoczony ostatnimi różnicami w osiągach obu samochodów, pomimo posiadania identycznych ustawień.

Francuz zaliczył frustrujące Grand Prix Rosji, gdzie rywalizację zakończył na 14. lokacie z okrążeniem straty, podczas gdy Fernando Alonso pojechał mocny wyścig i ukończył go na ósmym miejscu.

Odnosząc się do tego co stało się w Soczi, Ocon powiedział że jest to dodatkowo nietypowe, gdyż oba samochody jechały z niemal identycznymi ustawieniami. Ponadto już wcześniej w tym sezonie Ocon zaliczył spadek formy, co nigdy nie zostało do końca wyjaśnione. Obecnie ekipa poszukuje odpowiedzi na taki stan rzeczy,

Samochody były bardzo podobne w kwestii ustawień w ostatnich trzech czy czterech wyścigach, właściwie były identyczne - powiedział. W Rosji jednak mieliśmy dość różne opinie na temat samochodu, nie pokrywają się już one ze sobą. Mamy kilka pomysłów co może być tego przyczyną i staramy się to poprawić. Miejmy nadzieję, że uda się w następnym wyścigu, lub kolejnym.

Wcześniejsze problemy Ocona skłoniły Alpine do wymiany podwozia w Grand Prix Wielkiej Brytanii, co od razu naprawiło problemy z jakimi się mierzył. W Rosji z tym samym samochodem, z którym już osiągał dobre wyniki Ocon zaliczył jeden z najtrudniejszych wyścigów sezonu.

Na pierwszych okrążeniach mieliśmy dobrą pozycję, ale potem wszystko się skomplikowało. Jeśli chodzi o tempo to dość sporo traciliśmy z każdym kolejnym okrążeniem, nie byliśmy w stanie atakować i bronić się przed innymi. Tak więc mamy sporo rzeczy do sprawdzenia i sporo pracy przed weekendem w Turcji, jednak dojdziemy do tego co jest źle.

Ocon przyznał, że nie ma prostego wytłumaczenia braku tempa, ponieważ odczucia z jazdy są takie same, jak gdy osiągał dobre wyniki.

Nie ma jakiegoś szczególnego powodu - wyjawił. Czuję się dobrze za kierownicą, tak samo jak na Monzy czy Zandvoort.