GP Abu Zabi pozostanie w kalendarzu F1 do 2030 roku

Liberty Media ogłosiło podpisanie nowej umowy z promotorem wyścigu na torze Yas Marina.
09.12.2111:59
Nataniel Piórkowski
428wyświetlenia


Formuła 1 ogłosiła przedłużenie umowy z organizatorami Grand Prix Abu Zabi do 2030 roku.

Eliminacja na torze Yas Marina zadebiutowała w kalendarzu mistrzostw świata w 2009 roku, jako pierwszy dzienno-nocny wyścig w historii sportu.

Układ obiektu od długiego czasu był krytykowany przez kierowców oraz kibiców, którzy otwarcie wyrażali żal z powodu rozczarowującego poziomu sportowego widowiska.

Odpowiadając na te zastrzeżenia, przed tegoroczną edycją Grand Prix wprowadzono znaczące zmiany w konfiguracji toru - usunięto dwie wolne szykany a także złagodzono profil zakrętów w ostatnim sektorze. W założeniu powinno to umożliwić bliższą jazdę bolidów podczas walki o pozycje.

Stefano Domenicali - dyrektor generalny F1, powiedział: Jesteśmy zachwyceni mogąc potwierdzić, że dzięki nowej umowie będziemy ścigać się w Abu Zabi co najmniej do 2030 roku. Nie możemy się już doczekać finału obecnego sezonu, który zapisze się na kartach historii Formuły 1.

Promotor Grand Prix - ADMM, zawsze tworzy niesamowite widowisko na ostatni weekend sezonu. W połączeniu ze zmianami mającymi poprawić jakość wyścigów na torze Yas Marina, jesteśmy podekscytowani tym, że będziemy organizować tutaj Grand Prix przez wiele kolejnych lat.

Saif Al Noaimi, dyrektor generalny ADMM, dodał: Grand Prix Abu Zabi i tor Yas Marina cały czas promują Abu Zabi i Zjednoczone Emiraty Arabskie setkom milionów kibiców oraz fanów przed telewizorami. Podpisanie nowego, wieloletniego porozumienia z Formula One Group nie tylko stanowi dowód naszych silnych relacji, ale także potwierdza zobowiązanie do zagwarantowania wszystkim odwiedzającym nasz tor niespotykanych wrażeń płynących z wyścigowych weekendów.