Bez publiczności na testach przedsezonowych w Barcelonie

Zajęcia na torze Catalunya mają mieć charakter prywatny i nie będą transmitowane na żywo.
26.01.2217:41
Maciej Wróbel
1773wyświetlenia
Embed from Getty Images

Formuła 1 potwierdziła, iż pierwsze zimowe testy w Barcelonie odbędą się bez udziału widzów.

Choć daty przedsezonowych testów na torach Catalunya i Sakhir były znane od kilku miesięcy, dotychczas wciąż nie ujawniano szczegółów związanych z tymi wydarzeniami. Dziś F1 oficjalnie potwierdziła, jak będzie wyglądał przebieg obu sesji testowych, które odbędą się przed startem sezonu 2022.

Testy w Barcelonie odbędą się w dniach 23-25 lutego, podczas gdy zajęcia w Bahrajnie będą odbywać się w dniach 10-12 marca, tuż przed zaplanowanym na 18 marca Grand Prix Bahrajnu. Pomimo sporych oczekiwań względem pierwszych testów nowych samochodów, testy w Katalonii będą traktowane przez F1 jako zwykła jazda próbna przypominająca bardziej prywatny test.

Komunikat opublikowany na oficjalnej stronie Formuły 1 brzmi: Pierwsze jazdy będą kameralną, przed-testową sesją w Barcelonie 23-25 lutego, która pozwoli zespołom na przetestowanie wszystkich swoich zupełnie nowych samochodów w jednym miejscu po raz pierwszy.

Jednakże, tak jak to zwykle ma miejsce w przypadku tego typu sesji, testy na torze Catalunya nie będą obejmowały relacji na żywo czy też live timingu. Najlepsze czasy okrążeń będą natomiast publikowane na koniec każdego dnia.

Podczas gdy fani nie będą mieli wstępu na pierwszą turę testów w Barcelonie, media i nadawcy będą mogli przebywać na torze, by przekazywać wiadomości i aktualizacje, a zespoły będą mogły udostępniać własne treści w mediach społecznościowych. Oficjalne konta Formuły 1 także będą publikować treści i informacje na koniec każdego dnia zajęć.

W porównaniu z poprzednim sezonem, kiedy to zimowe testy liczyły jedynie trzy dni, program testowy został znacząco rozszerzony - ma to związek z wejściem w życie nowego zestawu przepisów. Trzy dni prywatnych testów w Barcelonie ma pomóc zespołom w lepszym zrozumieniu nowych bolidów.

Dodatkowo, F1 chce potraktować turę testów w Bahrajnie jako oficjalne wydarzenie przed startem zmagań w sezonie 2022. Przewidziany jest live timing, transmisja na żywo, jak również na trybunach toru Sakhir będą mogli zasiąść fani.