Leclerc: Musimy uporać się z ziarnieniem, by jutro wygrać

Monakijczyk stracił wygraną w sprincie na przedostatnim okrążeniu.
23.04.2219:09
Maciej Wróbel
716wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Charlesa Leclerca, będzie on mógł odegrać się Maksowi Verstappenowi w niedzielnym wyścigu jeśli Ferrari zdoła uporać się z problemem ziarnienia opon.

Lider mistrzostw świata wydawał się być pewnym kandydatem do wygranej w sobotnim sprincie po tym, jak odebrał na starcie prowadzenie Maksowi Verstappenowi i zbudował nad nim niemal dwusekundową przewagę. Wszystko zmieniło się jednak na ostatnich pięciu kółkach, kiedy to Leclerc zaczął tracić tempo, by w końcu stracić pierwsze miejsce na rzecz Holendra na dwa okrążenia przed metą.

Monakijczyk przyznał, że jego opony ucierpiały w wyniku próby jak najszybszego zbudowania przewagi nad Verstappenem. Miałem bardzo dobry start - stwierdził Leclerc. Nie byliśmy koło w koło w pierwszym zakręcie i od tego momentu mogłem skoncentrować się na własnym wyścigu.

Starałem się cisnąć na początku, by oddalić się od Maksa i nie znaleźć się w zasięgu DRS, ponieważ wiedziałem, że może to być problemem. Zapłaciłem za to wysoką cenę w postaci grainingu i naprawdę męczyłem się na ostatnich dwóch-trzech okrążeniach.

Leclerc wskazuje tym samym na znalezienie lekarstwa na ziarnienie opon jako główne zadanie domowe dla Ferrari przed niedzielnym wyścigiem. Zdaniem kierowcy Ferrari znalezienie rozwiązania tego problemu w znacznym stopniu zwiększy jego szanse na odniesienie kolejnego zwycięstwa.

Myślę, że tempo nasze i Red Bulla jest dość podobne. To, co zrobiło różnicę na koniec, to ziarnienie, z którym się zmagałem. Gdyby udało nam się do jutra znaleźć na to lekarstwo, będziemy w stanie walczyć o zwycięstwo. Jeśli nie, będzie nam trochę trudniej - dodał 24-latek.

Sam Verstappen przyznał z kolei, że jego rywalowi zabrakło opon, co pozwoliło Holendrowi na odrobienie strat po grze na przeczekanie. Zdaniem kierowcy Red Bulla w jutrzejszym Grand Prix dużą rolę do odegrania będzie miała - o ile nie spadnie deszcz - pośrednia mieszanka Pirelli.

Dziś, na tej mieszance, wypaliło - powiedział Verstappen. Zobaczymy, co będzie jutro. Oczywiście jestem dzisiaj zadowolony, ale wiem, że jutro wejdą do gry inne mieszanki opon, więc może być nieco inaczej.