Krack: Jestem gotowy zaproponować Vettelowi długoterminową umowę

Przyszłość Niemca w Astonie Martinie i Formule 1 ma wyjaśnić się w trakcie letniej przerwy.
26.06.2212:09
Mateusz Szymkiewicz
2719wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef Astona Martina - Mike Krack, potwierdził, że jest gotowy zaproponować Sebastianowi Vettelowi nową długoterminową umowę.

Niemiec pozostaje związany ze stajnią z Silverstone tylko do końca tego roku. Według wcześniejszych deklaracji kierowcy, jego przyszłość wyjaśni się w trakcie letniej przerwy, kiedy to będzie miał szerszy pogląd na postępy Astona Martina z bolidem AMR22.

W przypadku decyzji Vettela o odejściu z zespołu, a nawet z Formuły 1, jego posada może stać się jedną z najbardziej pożądanych w stawce. W poprzednich miesiącach na jego następców byli typowani Fernando Alonso czy Mick Schumacher.

Zawsze stawialiśmy sprawę jasno, że jeżeli chce z nami kontynuować współpracę, to jesteśmy gotowi zatrzymać go w ramach długoterminowej umowy - powiedział Mike Krack, szef Astona Martina. Rozmawiamy. Mamy bardzo dobre relacje i nie musimy stawiać sobie ostatecznych terminów. Oczywiście na pewnym etapie, jeżeli nasze dyskusje będą się przeciągały, my jako zespół znajdziemy się w trudnościach i on ma tego świadomość. Mamy jednak do siebie zaufanie. Z tej perspektywy wszystko wygląda dobrze.

Luksemburczyk dodał, że ma nadzieję, iż pakiet poprawek AMR22 szykowany na tor Silverstone wpłynie na lepsze postrzeganie Astona przez Vettela. Od początku mówiliśmy, że naszym celem jest poprawa samochodu. Barcelona była pierwszym krokiem. Teraz chcemy postawić kolejny. Celujemy w coraz lepsze wyniki. Przeanalizowaliśmy dotychczasową pracę, szykujemy się na Silverstone, zobaczymy gdzie tam będziemy i dopiero później porozmawiamy. Nie powinniśmy dyskutować o uczuciach, ponieważ możemy się rozczarować!