Blume: Porsche jest zadowolone z projektu przepisów

Niemiecki producent deklaruje gotowość do poczekania na zatwierdzenie nowych silników.
27.06.2211:12
Mateusz Szymkiewicz
809wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes Porsche - Oliver Blume, deklaruje, iż producent jest zadowolony z projektu przepisów dotyczących jednostek napędowych na sezon 2026.

Niemiecki producent obok Audi jest łączony z wejściem do Formuły 1 od wielu miesięcy. Koncerny należące do Grupy Volkswagen są zainteresowane nową formułą silnikową, która w jeszcze większym stopniu będzie uzależniona od systemów odzyskiwania energii. Ponadto jak oficjalnie potwierdzono, do użytku zostanie wprowadzone stuprocentowo neutralne paliwo.

Pierwotnie nowe regulacje na sezon 2026 miały zostać zatwierdzone 29 czerwca, jednakże prezes FIA - Mohammed bin Sulayem, podjął decyzję o przesunięciu obrad na koniec lipca. Tym samym potencjale potwierdzenie mariażu Red Bulla z Porsche nie zostanie ogłoszone przy okazji Grand Prix Austrii, tak jak wcześniej planowano.

Jeżeli zaangażujemy się w czołową kategorię wyścigową, wówczas będziemy mieli mocnego partnera - powiedział Lutz Mesche, dyrektor finansowy Porsche.

Z kolei prezes Porsche - Oliver Blume, deklaruje, że odroczenie zatwierdzenia przepisów nie odstrasza jego marki od wejścia do Formuły 1. Z zadowoleniem przyjęliśmy projekt przepisów. Mam przekonanie, że będzie to opłacalne. W ubiegłym roku około półtora miliarda widzów śledziło zmagania Formuły 1. To rodzaj sportu, który przyciąga największe zainteresowanie.